Výhody oblečenie z ovčej vlny

Výhody oblečenie z ovčej vlny - Ovečkárna.sk

Vlna má veľkú veľa prirodzených vlastností, ktoré žiadna iná vlákna a materiály na svete nie sú schopné produkovať, ako napríklad bavlna či ľan.  

 VLNA JE ODOLNÁ PROTI VODĚ

Na rozdiel od ľudských vlasov alebo zvieracej srsti, vlnené vlákna sú v skutočnosti dutá s trvalou, flexibilné a vodu odpudzujúcim zovňajškom. Štruktúra vlnených vlákien sa skladá z malých, prekrývajúce sa častí niečo ako šindle na streche. Jadro každého vlákna absorbuje až 30% svojej váhy vodnej pary, bez toho aby sa stalo vlhké. Medzitým, tvrdá vonkajšia vrstva chráni pred vonkajšou vlhkosťou z dažďa či snehu.

VLNA ODVÁDZA VLHKOST

Pri extrémnej fyzickej námahe budete potrebovať odev, ktorý "dýcha", čo znamená, že musí byť schopný absorbovať pot a uvoľniť ho do ovzdušia. Vlna môže ľahko absorbovať až 30% svojej váhy bez pocitu vlhkosti. To odvádza vlhkosť od tela, udržuje človeka "teplého a suchého". Vlna funguje ako "regulátor teploty", teda je možné chrániť telo v chladných i teplých podmienkach. Z tohto dôvodu je oblečenie z ovčej vlny používané aj v púštnych oblastiach sveta, kde je tropické horúco počas dňa a naopak veľmi chladná noc. Ovčia vlna je skrátka univerzálny, pre celoročné použitie.

 

VLNA JE SKVELÝ IZOLANT

Vlákna vlny nie sú dokonale hladké a rovné. Zvlnené vlákna pomáhajú vytvárať drobné izolačné vzduchovej medzery, ktoré si zachovajú viac tepla. Svojím spôsobom, vlna funguje podobne ako izolácie zo sklených vlákien vnútri stien domu.

Tieto unikátne vlastnosti vlny sú vhodné na výrobu outdoorového oblečenia. Prieskumníci, ako Ernest Shackleton, Edmund Hillary a Roald Amundsen použili vrstvy vlneného oblečenia na ich ochranu v náročných podmienkach v priebehu svojich ciest.

VLNA JE PRIEDUŠNÁ A REGULUJE TEPLOTU

Vlna má širokú škálu pohodlie, čo je veľmi užitočné pre prispôsobenie sa meniacim sa poveternostným podmienkam. Táto jedinečná vlastnosť je ideálna pre vrchné oblečenie, pretože má schopnosť poskytovať teplo v chladnejších podmienkach.

VLNA JE PRIRODZENE ODOLNÁ PROTI ZÁPACHU.

Je možné, že už máte skúsenosť s oblečením, ktoré je vyrobené zo syntetiky, ako napr. Polyester a polypropylén. Bohužiaľ, toto oblečenie môže byť kvalitné a praktické, ale zadržiava prirodzené ľudské pachy (nepriepustné, nedýcha). Naopak ovčia vlna je prirodzene antibakteriálny, termoregulačné a priedušná. Obsahuje lanolín (tuk z ovčej vlny), ktorý pomáha udržať látku hygienicky čistú. Táto kombinácia má samočistiace vlastnosti, a preto vlna nepáchne. Sviežo vonia naveky!

VLNA JE ANTIALERGENNÁ

Je dlhodobo známe a ovřeno, že ovčia vlna nespôsobuje alergie, nepohlcuje prach a zabraňuje rastu baktérií.

+420 774 774 626
info@oveckarna.cz

Prihláste sa k odberu noviniek

Top