Nakúpte po telefóne, sme on-line
+421 221 201 323 (8.00–19.00)
Menu

Spacák z ovčej vlny

Kód: 15-000899 (1) Recenzie

Pre milovníkov prírody je využitie obnoviteľných, prírodných materiálov samozrejmosťou. Práve pre vás máme v ponuke okrem prírodných vlnených diek a prikrývok tiež spací vak z ovčej vlny, aby ste si mohli svoj kúsok huňatého tepla vziať aj so sebou na cesty.

-10 %

123,75 €

137,50 €

Kedy dostanem tovar?

Tovar môžete mať už piatok 18. 6

skladom e-shop > 5 ks prodejna Zlín 0 ks

Popis produktu

Pre milovníkov prírody je využitie obnoviteľných, prírodných materiálov samozrejmosťou. Práve pre vás máme v ponuke okrem prírodných vlnených diek a prikrývok tiež spací vak z ovčej vlny, aby ste si mohli svoj kúsok huňatého tepla vziať aj so sebou na cesty. Náš spacák dostanete v bavlnenom obale s popruhom, aby bol ľahko prenosný, a vy ste si mohli pohodlne ustlať v ovčej vlne aj mimo domova. Skvelou vlastnosťou ovčej vlny je termoregulácia, vďaka ktorej je tento materiál príjemný ako v zime, kedy vie poriadne zahriať, tak v lete, kedy príjemne chladí.

Či už teda vyrazíte v lete kempovať alebo v zime na horskú chatu, spacák z ovčej vlny zaistí kvalitný odpočinok v každom ročnom období, aby ste boli plní sily na ďalšie dobrodružstvo. Náš spacák sa dá vďaka zipsu po celom obvode rozopnúť a zmeniť tak v praktickú deku, na ktorú si môžete buď sadnúť, alebo sa ňou prikryť. Kratší zips pri hornom okraji navyše dovoľuje zopnúť vŕšok spacáku do špičky, aby aj hlava a ramená boli chránené proti chladu. Povrch spacáku je z nepremokavého materiálu.

Rozmery spacáku: 200 x 70 cm
Rozmery balenia: 70 x 25 cm

Podrobnosti

Určenie Pre Dospelých
Ročné obdobie Na leto, Na zimu
Výrobca Vlnka
Materiál Ovčia vlna

WoolMark® Bedding

Je to medzinárodná značka kvality, ktorú udeľuje Medzinárodný vlnársky sekretariát vlneným tkaninám, pleteninám, prikrývkam. Táto značka zaručuje kvalitu podľa normovaných skúšok. Výrobky, ktoré zodpovedajú skúškam, môžu byť označené visačkou Vlnená pečať. Certifikát získajú len výrobky, ktoré obsahujú prvotriednu, veľmi kvalitnú vlnu z austrálskych oviec.

Udržiavanie

Tento výrobok je ideálny udržiavať spôsobom suchého čistenia, ktoré ponúka všetky bežné čistiarne. Pri tomto spôsobe čistenia nedôjde k vyzrážaniu či deformácii.

Ručné pranie
Tento výrobok môžete prať spôsobom ručného prania, doporučujeme v kúpeli maximálne do 30 ° C. Pri plákanie postačí postupne znižovať teplotu vody, aby nedošlo k vyzrážaniu či deformácii. Potom stačí jemne vyžmýkať a sušiť vo vodorovnej polohe, aby nedošlo k vyťahaniu materiálu. Vhodným prípravkom na údržbu je nami ponúkaný Lanolín, ktorý je maximálne šetrný k ovčej vlne.

Pranie v práčke
Výrobok neodporúčame prať v práčke
 

Sušenie
Rozhodne nesušte výrobok na kúrenie. V prípade, že kúrenie presiahne teplotu 30 ° C, (čo je úplne bežné) voda obsiahnutá v úpletu sa zahreje taktiež nad 30 ° C a výrobok sa zrazí rovnakým spôsobom ako pri nevhodnom praní.

Pri sušení v sušičke odporúčame využiť vlnené inteligentné gule, ktoré pohlcujú vlhkosť bielizne, znižujú jeho statický náboj, uľahčujú prácu s žehlením, a dokonca plní funkciu aviváže. Možno ich používať aj mimo sušičku tak, že je na malú chvíľu umiestnite do koša s vypraným bielizňou, kde tiež dokážu v medzičase pred vešaním pohlcovať vlhkosť.

Nepoužívajte aviváž!
Pozor!
Pranie v práčke výrobok znehodnotí, úplet splstnatie a zrazí sa. Takto znehodnotený výrobok nemožno reklamovať.

Prečo ovčia vlna?

Ovčia vlna patrí k jednému z najstarších textilných materiálov, spolu s hodvábom z Číny a ľanu z Egypta. Ovečka a pes boli prví priatelia človeka. Ovca dokázala človeka nasýtiť a zahriať ho v tuhých zimách. Tradičné vlnené materiály majú aj dnes svoje nezastupiteľné miesto v našich skriniach pre svoje jedinečné vlastnosti, ktoré žiadny umelý materiál doteraz neprekonal.

Vlna má prirodzenú schopnosť odvádzať vlhko od tela do okolitého prostredia. Dokáže pohltiť vodu až do 35% vlastnej hmotnosti. Potom, čo sa zníži vlhkosť okolitého prostredia, sa voda opäť začne odparovať do vzduchu. Pocit mokrého oblečenia tak prichádza oveľa neskôr ako u iných materiálov.

Keď vlna absorbuje vlhkosť, zároveň vytvára teplo. A vy tak môžete napriek zlému počasiu cítiť príjemné, suché teplo. Naopak, keď okolitá teplota stúpne, vlna teplo prestane vytvárať. Ide tak o aktívnu termoreguláciu, ktorej je vlna schopná. Vďaka vysokému obsahu lanolínu je vlna samočistiaca. Vlákna vlny sa na vzduchu stimulujú k pohybu a začnú sa dynamicky rozťahovať a zmršťovať. V kombinácii s lanolínom tak nečistoty vyjdú na povrch samé

Viac sa dočítate v našom blogu

My z Ovečkárne odporúčame

Hodnotenie

(1)
ohodnotiť

Daniela

3.6.2021

Klady:Teplý

Staňte sa členom

našej ovčej rodiny a budeme vás rozmaznávať

  • Získate klubovú cenu, ktorá je nižšia o 5 %.
  • Dopravu zadarmo od 39,00 €.
  • Prístup k objednávkam pre jednoduché vrátenie tovaru.
  • Ako prví sa dozviete o pripravovaných akciách.

Opýtať sa na produkt

Načíst