• doprava zadarmo
  • všetko skladom
  • 3 roky záruka
  • všetko prírodné
  • kamenná predajňa
  • registrácia = 5 % zľava

Výhody oblečenie z ovčej vlny

Vlna má niekoľko vlastností, ktoré ostatné prírodné vlákna ako je bavlna a ľan jednoducho nemôže konkurovať.

VLNA JE ODOLNÁ PROTI VODE.

Na rozdiel od ľudských vlasov alebo zvieracej srsti, vlnené vlákna sú v skutočnosti duté s trvalou, flexibilné a vodu odpudzujúca zovňajškom. Štruktúra vlnených vlákien sa skladá z malých, prekrývajúce sa častí niečo ako šindle na streche. Jadro každého vlákna absorbuje až 30% svojej váhy vodnej pary, bez toho aby sa stalo vlhké. Medzitým, tvrdá vonkajšia vrstva chráni pred vonkajšou vlhkosťou z dažďa a snehu.

VLNA odvádza vlhkosť.

V extrémnej námahe budete potrebovať odev, ktorý "dýcha", čo znamená, že musí byť schopný absorbovať pot a uvoľniť ho do vzduchu

Vlna môže ľahko absorbovať až 30% svojej váhy bez pocitu vlhkosti. To odvádza vlhkosť od tela, udržuje človeka "teplého a suchého". Vlna funguje ako "regulátor teploty", takže je možné chrániť telo v chladných i teplých podmienkach. To je dôvod, prečo je oblečenie z vlny, ktoré sa nosia v púštnych oblastiach sveta, kde je horúco počas dňa a chladné noci. Vlna je skutočne univerzálny celoročné tkaniny.

VLNA JE SKVELÝ izolantov.

Vlákna vlny nie sú dokonale hladké a rovné. Zvlnené vlákna pomáhajú vytvárať drobné izolačné vzduchové medzery, ktoré si zachovajú viac tepla. Svojím spôsobom, vlna funguje podobne ako izolácia zo sklených vlákien vnútri stien domu.

Tieto unikátne vlastnosti vlny sú vhodné na výrobu outdoorového oblečenia. Prieskumníci, ako Ernest Shackleton, Edmund Hillary a Roald Amundsen použili vrstvy vlneného oblečenia na ich ochranu v náročných podmienkach v priebehu svojich ciest.

VLNA je priedušná a reguluje teplotu.

Vlna má širokú škálu pohodlie, čo je veľmi užitočné na prispôsobenie sa meniacim sa poveternostným podmienkam. Táto jedinečná vlastnosť je ideálna pre vrchné oblečenie, pretože má schopnosť poskytovať teplo v chladnejších podmienkach.

VLNA JE PRIRODZENE ODOLNÁ PROTI ZÁPACHU.

Možno ste si všimli, že syntetické tkaniny, ako je polyester a polypropylén môžu zadržiavať pachy. Vlna je oveľa odolnejší voči pachom. Vlna je prirodzene antibakteriálny. Obsahuje lanolín (tuk z ovčej vlny), ktorý pomáha udržať látku hygienicky čistú. Táto kombinácia má samočistiace vlastnosti, a preto vlna nepáchne. Sviežo vonia naveky!

VLNA JE antialergenný

Nie je známe, že spôsobujú alergie a nepodporuje rast baktérií.