Lanolín

Čo je lanolín - Ovečkárna.sk

Lanolín je mastná, žltá látka, tuk z ovčej vlny, ktorý udržuje vlnu suchú a mäkkú. Je to odpadový produkt pri spracovaní vlny.

Lanolín = latinsky Lanolinum, pôvodom z lana = vlna, aoleum = olej.

Lanolín je mastná, žltá látka, tuk z ovčej vlny, ktorý udržuje vlnu suchú a mäkkú. Je to odpadový produkt pri spracovaní vlny.

Lanolín má upokojujúce účinky pre kožu a prirodzene zabraňuje množeniu baktérií. Pôsobí ako bariéra proti vlhkosti voči koži a udržuje vlnu v dobrom stave.

Lanolín sa používa ako základ pre masti a krémy, ako mazivo, a k zachovaniu vynikajúceho stavu kože. Je tiež zložkou niektorých lakov a farieb. Lanolín je vytvorený zo zmesi cholesterolu a esterov niekoľkých mastných kyselín. S vodou tvorí emulziu.

Pokiaľ máte doma výrobky z ovčej vlny, potom musíte tiež mať pomocníka, ktorý Vám tieto veci pomôže udržať stále ako nové!

Lanolín je špeciálny prací prostriedok, ktorý ochráni Vaše prádlo z prírodnej vlny, prírodného vlasu, pletené tovar, jemné textílie, obliečky, deky, záclony či teplé reumatické pomôcky a iné.

Tento prací prostriedok vďaka obsahu lanolínu veľmi jemne a dôkladne čistí, nemení tvar ani farbu vašej bielizne a ďalej tiež dezinfikuje a príjemne bielizeň prevonia. Lanolín je pre kožu šetrná PH hodnota, ktorá ochráni Vaše ruky aj Vaše textílie.

Lanolín neobsahuje fosfáty a je ekologicky nezávadný. Obsah fľaše 1 liter.
Návod na použitie: Namočené bielizeň premasírujte prostriedkom a nechajte 10-30min. pôsobiť (podľa znečistenia), po tej prepláchnite vodou max. 30 ° C

+420 774 774 626
info@oveckarna.cz

Prihláste sa k odberu noviniek

Top