Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

 

Ovčia vlna patrí k jednému z najstarších textilných materiálov, spolu s hodvábom z Číny a ľanu z Egypta. Ovečka a pes boli prví priatelia človeka. Ovca dokázala človeka nasýtiť a zahriať ho v tuhých zimách.

Tradičné vlnené materiály majú aj dnes svoje nezastupiteľné miesto v našich skriniach pre svoje jedinečné vlastnosti, ktoré žiadny umelý materiál doteraz neprekonal.

 

 

Vlna má prirodzenú schopnosť odvádzať vlhko od tela do okolitého prostredia. Dokáže pohltiť vodu až do 35% vlastnej hmotnosti.

Potom, čo sa zníži vlhkosť okolitého prostredia, sa voda opäť začne odparovať do vzduchu. Pocit mokrého oblečenia tak prichádza oveľa neskôr ako u iných materiálov.

 

 

Keď vlna absorbuje vlhkosť, zároveň vytvára teplo. A vy tak môžete napriek zlému počasiu cítiť príjemné, suché teplo. Naopak, keď okolitá teplota stúpne, vlna teplo prestane vytvárať. Ide tak o aktívnu termoreguláciu, ktorej je vlna schopná. Vďaka vysokému obsahu lanolínu je vlna samočistiaca.

Vlákna vlny sa na vzduchu stimulujú k pohybu a začnú sa dynamicky rozťahovať a zmršťovať. V kombinácii s lanolínom tak nečistoty vyjdú na povrch samé

 

 

 

Vlnené vlákno má šupinovú štruktúru a je tvorené najmä keratínom. Z týchto dôvodov vlna zabraňuje množeniu vírusov a baktérii a nie je vhodná pre ich život.

Vlnené oblečenie tak ocenia predovšetkým alergici. Vďaka tejto jedinečnej vlastnosti oblečenie nezapácha ani pri dlhodobom nosení.

 

 

Huňaté vlnené výrobky Vám prinesú do života pohodu. Vlna je unikátny prírodný materiál, ktorý doteraz nebol prekonaný žiadnym umelým materiálom. V zimných mesiacoch Vás zahreje na tele aj na duši.

Cez leto Vás príjemne ochladí a nenechá Vás spotiť sa. Tento materiál Vás bude spoľahlivo ochraňovať pred roztočmi. Doma Vám pomôže vytvárať príjemnú domácu atmosféru hrejivého domova. A ich údržba je pritom tak nenáročná. V Ovečkárni starostlivo vyberáme tie najlepšie výrobky z ovčej vlny, aby sme upozornili na jej jedinečnosť a pomohli ovčej vlne opäť na výslnie.