Nákup cez telefón
+421 221 201 323 (8.00–19.00)
Všetko o nákupe
Menu

Prešívaná prikrývka merino letné 135x200 cm

Kód: 9-00001 (3) Recenzie

Pre zdravý spánok Vám odporúčame prikrývky s výplňou z merino vlny, ktoré znižujú napätie, bolesť a dokonca odstraňujú kladné ióny, ktoré škodia nášmu organizmu a spôsobujú únavu či bolesť hlavy.

Veľkosti lôžkovín

82,40 €

Kedy dostanem tovar?

Tovar môžete mať už piatok 10. 7

skladom e-shop > 5 ks prodejna Zlín 1 ks

Popis produktu

Prešívané merino prikrývky sú vhodné na letné obdobie. Povrchový materiál je tvorený smotanovou sypkovinou. Prešitie na prikrývkach je do malých štvorcov. Vďaka tomu je výplň z ovčej vlny merino stabilná a nezhŕňa sa.

Vnútorný materiál tvorí ovčia vlna merino. Lôžkoviny s výplňou merino vlny sú termoregulačné a antibakteriálne. Prikrývka sa prispôsobuje telesnej teplote, preto nedochádza k pocitu horúčavy či poteniu. Vrelo ich môžeme odporúčať aj pre alergikov preto, že majú nízku prašnosť. Lôžkoviny produkujú suché teplo, to znamená, že veľmi priaznivo pôsobia na reumatizmus, obličky a močové cesty.

Ovčia vlna merino je kvalitne a dôkladne vypraná, je bez zápachu, vyčesaná, vyklepaná a mykaná do rúna.

Určite oceníte, že lôžkoviny merino sú vyrobené v Českej republike s dlhoročnou tradíciou a s dôrazom na vysokú kvalitu pri výrobe. Zakúpením tohto výrobku podporíte českého výrobcu. Značka Vlnka.

Rozmer: 135 x 200 cm

Podrobnosti

Určenie Pre Dospelých
Ročné obdobie Na leto
Výrobca Vlnka
Materiál Ovčia vlna

Udržiavanie

Tento výrobok je ideálny udržiavať spôsobom suchého čistenia, ktoré ponúka všetky bežné čistiarne. Pri tomto spôsobe čistenia nedôjde k vyzrážaniu či deformácii.

Ručné pranie
Tento výrobok môžete prať spôsobom ručného prania, doporučujeme v kúpeli maximálne do 30 ° C. Pri plákanie postačí postupne znižovať teplotu vody, aby nedošlo k vyzrážaniu či deformácii. Potom stačí jemne vyžmýkať a sušiť vo vodorovnej polohe, aby nedošlo k vyťahaniu materiálu. Vhodným prípravkom na údržbu je nami ponúkaný Lanolín, ktorý je maximálne šetrný k ovčej vlne.

Pranie v práčke
Výrobok neodporúčame prať v práčke
 

Sušenie
Rozhodne nesušte výrobok na kúrenie. V prípade, že kúrenie presiahne teplotu 30 ° C, (čo je úplne bežné) voda obsiahnutá v úpletu sa zahreje taktiež nad 30 ° C a výrobok sa zrazí rovnakým spôsobom ako pri nevhodnom praní.

Pri sušení v sušičke odporúčame využiť vlnené inteligentné gule, ktoré pohlcujú vlhkosť bielizne, znižujú jeho statický náboj, uľahčujú prácu s žehlením, a dokonca plní funkciu aviváže. Možno ich používať aj mimo sušičku tak, že je na malú chvíľu umiestnite do koša s vypraným bielizňou, kde tiež dokážu v medzičase pred vešaním pohlcovať vlhkosť.

Nepoužívajte aviváž!
Pozor!
Pranie v práčke výrobok znehodnotí, úplet splstnatie a zrazí sa. Takto znehodnotený výrobok nemožno reklamovať.

Prečo ovčia vlna?

Ovčia vlna patrí k jednému z najstarších textilných materiálov, spolu s hodvábom z Číny a ľanu z Egypta. Ovečka a pes boli prví priatelia človeka. Ovca dokázala človeka nasýtiť a zahriať ho v tuhých zimách. Tradičné vlnené materiály majú aj dnes svoje nezastupiteľné miesto v našich skriniach pre svoje jedinečné vlastnosti, ktoré žiadny umelý materiál doteraz neprekonal.

Vlna má prirodzenú schopnosť odvádzať vlhko od tela do okolitého prostredia. Dokáže pohltiť vodu až do 35% vlastnej hmotnosti. Potom, čo sa zníži vlhkosť okolitého prostredia, sa voda opäť začne odparovať do vzduchu. Pocit mokrého oblečenia tak prichádza oveľa neskôr ako u iných materiálov.

Keď vlna absorbuje vlhkosť, zároveň vytvára teplo. A vy tak môžete napriek zlému počasiu cítiť príjemné, suché teplo. Naopak, keď okolitá teplota stúpne, vlna teplo prestane vytvárať. Ide tak o aktívnu termoreguláciu, ktorej je vlna schopná. Vďaka vysokému obsahu lanolínu je vlna samočistiaca. Vlákna vlny sa na vzduchu stimulujú k pohybu a začnú sa dynamicky rozťahovať a zmršťovať. V kombinácii s lanolínom tak nečistoty vyjdú na povrch samé

Viac sa dočítate v našom blogu

Doprava zadarmo
nad 74,50 €
Stovky výdajných miest
U nás si objednáte
aj telefonicky
Tovar nám môžete
zadarmo vrátiť až do 30 dní

My z Ovečkárne odporúčame

Hodnotenie

(3)
ohodnotiť

LADISLAV

15.5.2019

Klady:lehká, hřeje

Hana

9.3.2019

Zat?m super spinkáme jako miminka

Václav

25.12.2018

Velmi příjemné spani

zobraziť staršie

Staňte sa členom

našej ovčej rodiny a budeme vás rozmaznávať

  • Získate klubovú cenu, ktorá je nižšia o 4 %.
  • Dopravu zadarmo od 39,00 €.
  • Prístup k objednávkam pre jednoduché vrátenie tovaru.
  • Ako prví sa dozviete o pripravovaných akciách.

Opýtať sa na produkt

Načíst