Nakúpte po telefóne, sme on-line
+421 221 201 323 (8.00–19.00)
Menu

Prémiový vlnený prešívaný chránič matraca

Kód: 9-00503

Časté potenie pri spánku, nie príliš ľahká údržba celého matraca a nakoniec jej skoré opotrebenie. Pokiaľ vás aspoň jeden tento problém trápi, tak odporúčame náš chránič matraca s najjemnejšou ovčou vlnou Merino. Užite si prirodzený komfort po celý rok, v letných mesiacoch na strane tenšej, v chladných mesiacoch na zimnej strane, vďaka ktorej budete v teplúčku aj počas tých najchladnejších nocí.

Veľkosti lôžkovín

107,25 €

Kedy dostanem tovar?

Tovar môžete mať už streda 27. 1

skladom

Popis produktu

Časté potenie pri spánku, nie príliš ľahká údržba celého matraca a nakoniec jej skoré opotrebenie. Pokiaľ vás aspoň jeden tento problém trápi, tak odporúčame náš chránič matraca s najjemnejšou ovčou vlnou Merino. Užite si prirodzený komfort po celý rok, v letných mesiacoch na strane tenšej, v chladných mesiacoch na zimnej strane, vďaka ktorej budete v teplúčku aj počas tých najchladnejších nocí.

Chránič má dve strany. Na jednej strane je bavlnená náplň, ktorá je ideálna pre teplé obdobie. Strana s kvalitnou vlnenou Merino výplňou je vynikajúca pre chladnejšie noci. Premyslená skladba chrániča zabraňuje prehriatiu tela a umožňuje tak dokonalý odpočinok bez nočného potenia.

Hrúbka chrániča matrace vás ohromí svojím pohodlím a zloženie vás nadchne svojou výnimočnou funkčnosťou. Merino vlna a 100% bavlna v chrániči sa vyznačujú svojou schopnosťou absorbovať vlhkosť a účinne regulovať teplotu a tým vytvára vzdušné, svieže a suché podnebie na spanie, ktoré výrazne zlepší kvalitu vášho spánku. Vďaka vysokému obsahu lanolínu je ovčia vlna samočistiaca a netvoria sa v nej ďalšie nečistoty - pravidelné trepanie a vetranie stačí k zachovaniu jej čerstvosti. Bavlna je šetrná k pokožke, vzdušná a ľahká. Veľmi účinne odvádza telesnú vlhkosť do miestnosti. Vytvára príjemné, vzdušné a svieže podmienky k spánku, ktoré ocení každý, kto je náchylný k nočnému poteniu.

Zaiste oceníte, že vlnené prestieradlá sú vyrobené od českej tradičnej značky Vlnka. Vďaka použitiu vysoko kvalitných materiálov, výrobky získali svetové certifikáty o kvalite a pravosti.

Podrobnosti

Určenie Pre Dospelých
Ročné obdobie Na leto, Na zimu
Výrobca Vlnka
Materiál Ovčia vlna

OEKO-TEX®

OEKO-TEX ® Standard 100 je celosvetovo jednotný skúšobný a certifikačný systém pre textilný suroviny, medziprodukty a konečné výrobky vo všetkých etapách spracovania s cieľom eliminovať v nich výskyt škodlivých látok Všetky netextilné súčasti sú vo výrobnom procese takisto testované. Pre mnoho spoločností je splnenie požiadaviek OEKO-TEX® neoddeliteľnou súčasťou ich dodacích podmienok.

Udržiavanie

Tento výrobok je ideálny udržiavať spôsobom suchého čistenia, ktoré ponúka všetky bežné čistiarne. Pri tomto spôsobe čistenia nedôjde k vyzrážaniu či deformácii.

Ručné pranie
Tento výrobok môžete prať spôsobom ručného prania, doporučujeme v kúpeli maximálne do 30 ° C. Pri plákanie postačí postupne znižovať teplotu vody, aby nedošlo k vyzrážaniu či deformácii. Potom stačí jemne vyžmýkať a sušiť vo vodorovnej polohe, aby nedošlo k vyťahaniu materiálu. Vhodným prípravkom na údržbu je nami ponúkaný Lanolín, ktorý je maximálne šetrný k ovčej vlne.

Pranie v práčke
Výrobok neodporúčame prať v práčke
 

Sušenie
Rozhodne nesušte výrobok na kúrenie. V prípade, že kúrenie presiahne teplotu 30 ° C, (čo je úplne bežné) voda obsiahnutá v úpletu sa zahreje taktiež nad 30 ° C a výrobok sa zrazí rovnakým spôsobom ako pri nevhodnom praní.

Pri sušení v sušičke odporúčame využiť vlnené inteligentné gule, ktoré pohlcujú vlhkosť bielizne, znižujú jeho statický náboj, uľahčujú prácu s žehlením, a dokonca plní funkciu aviváže. Možno ich používať aj mimo sušičku tak, že je na malú chvíľu umiestnite do koša s vypraným bielizňou, kde tiež dokážu v medzičase pred vešaním pohlcovať vlhkosť.

Nepoužívajte aviváž!
Pozor!
Pranie v práčke výrobok znehodnotí, úplet splstnatie a zrazí sa. Takto znehodnotený výrobok nemožno reklamovať.

Prečo ovčia vlna?

Ovčia vlna patrí k jednému z najstarších textilných materiálov, spolu s hodvábom z Číny a ľanu z Egypta. Ovečka a pes boli prví priatelia človeka. Ovca dokázala človeka nasýtiť a zahriať ho v tuhých zimách. Tradičné vlnené materiály majú aj dnes svoje nezastupiteľné miesto v našich skriniach pre svoje jedinečné vlastnosti, ktoré žiadny umelý materiál doteraz neprekonal.

Vlna má prirodzenú schopnosť odvádzať vlhko od tela do okolitého prostredia. Dokáže pohltiť vodu až do 35% vlastnej hmotnosti. Potom, čo sa zníži vlhkosť okolitého prostredia, sa voda opäť začne odparovať do vzduchu. Pocit mokrého oblečenia tak prichádza oveľa neskôr ako u iných materiálov.

Keď vlna absorbuje vlhkosť, zároveň vytvára teplo. A vy tak môžete napriek zlému počasiu cítiť príjemné, suché teplo. Naopak, keď okolitá teplota stúpne, vlna teplo prestane vytvárať. Ide tak o aktívnu termoreguláciu, ktorej je vlna schopná. Vďaka vysokému obsahu lanolínu je vlna samočistiaca. Vlákna vlny sa na vzduchu stimulujú k pohybu a začnú sa dynamicky rozťahovať a zmršťovať. V kombinácii s lanolínom tak nečistoty vyjdú na povrch samé

Viac sa dočítate v našom blogu

My z Ovečkárne odporúčame

Hodnotenie

Tento produkt ešte nikto nehodnotil. Pridajte prvé.

Staňte sa členom

našej ovčej rodiny a budeme vás rozmaznávať

  • Získate klubovú cenu, ktorá je nižšia o 5 %.
  • Dopravu zadarmo od 39,00 €.
  • Prístup k objednávkam pre jednoduché vrátenie tovaru.
  • Ako prví sa dozviete o pripravovaných akciách.

Opýtať sa na produkt

Načíst