Nákup cez telefón
+421 221 201 323 (8.00–19.00)
Všetko o nákupe
Menu

Plachta ovčia vlna Camel Plus

Kód: 12-00011 (10) Recenzie

Prestieradlo má na každom zo štyroch okrajov gumové gumové úchyty, ktoré zaisťujú pevné prichytenie k matracu. Je vhodné aj pre alergikov, pretože má takmer nulovú prašnosť spracovaného materiálu.

Veľkosti lôžkovín

114,40 €

Kedy dostanem tovar?

Tovar môžete mať už zajtra

skladom

Popis produktu

Merino prestieradlo Camel plus predstavuje najvyššiu možnú kvalitu medzi prírodnými lôžkovinami. Má výnimočné zloženie: 90 % ovčia vlna a 10 % ťavia vlna, vďaka ktorej sú tieto podložky veľmi jemné a dodávajú spánku pocit nadštandardu. Prestieradlo z ovčej vlny ponúkame v hnedom farebnom prevedení. Tento výrobok odporúčame na používanie počas celého roka. Výhodou je, že ovčia vlna v zime hreje a v lete chladí. Merino vlna je materiál, získaný ostrihaním mladých austrálskych ovečiek, keď je ovčia vlna najjemnejšia a má najvyššiu možnú kvalitu. Nemusíte sa obávať nežiaduceho pocitu hryzenia, ovčie merino v spojení s ťavou srsťou nehryzie, ani nedráždi pokožku. Prednosťou tohto materiálu je termoregulačná vlastnosť, to znamená schopnosť regulovať optimálnu teplotu tela a súčasne dokáže odparovať prebytočnú vlhkosť do vzduchu.

Pre zdravý spánok odporúčame ovčie podložky, ktoré znižujú napätie, bolesť a navyše odstraňujú kladné ióny, ktoré škodia nášmu organizmu a spôsobujú únavu či bolesť hlavy. Prestieradlo má na každom rohu gumové úchyty, ktoré zabezpečujú pevné prichytenie k matracu. Označenie Plus v názve znamená, že výrobok má dvojitú vrstvu/výšku..

Určite oceníte, že ovčie prestieradlá sú vyrobené českou tradičnou značkou Vlnka. Vďaka použitiu veľmi kvalitných materiálov výrobky Vlnka získali svetové certifikáty o kvalite a pravosti.

Podrobnosti

Určenie Pre Dospelých
Ročné obdobie Na zimu
Vnútorná vrstva S podšívkou
Výrobca Vlnka
Materiál Ovčia vlna, Ťavia vlna

OEKO-TEX®

OEKO-TEX ® Standard 100 je celosvetovo jednotný skúšobný a certifikačný systém pre textilný suroviny, medziprodukty a konečné výrobky vo všetkých etapách spracovania s cieľom eliminovať v nich výskyt škodlivých látok Všetky netextilné súčasti sú vo výrobnom procese takisto testované. Pre mnoho spoločností je splnenie požiadaviek OEKO-TEX® neoddeliteľnou súčasťou ich dodacích podmienok.

WoolMark® Bedding

Je to medzinárodná značka kvality, ktorú udeľuje Medzinárodný vlnársky sekretariát vlneným tkaninám, pleteninám, prikrývkam. Táto značka zaručuje kvalitu podľa normovaných skúšok. Výrobky, ktoré zodpovedajú skúškam, môžu byť označené visačkou Vlnená pečať. Certifikát získajú len výrobky, ktoré obsahujú prvotriednu, veľmi kvalitnú vlnu z austrálskych oviec.

Udržiavanie

Tento výrobok je ideálny udržiavať spôsobom suchého čistenia, ktoré ponúka všetky bežné čistiarne. Pri tomto spôsobe čistenia nedôjde k vyzrážaniu či deformácii.

Ručné pranie
Tento výrobok môžete prať spôsobom ručného prania, doporučujeme v kúpeli maximálne do 30 ° C. Pri plákanie postačí postupne znižovať teplotu vody, aby nedošlo k vyzrážaniu či deformácii. Potom stačí jemne vyžmýkať a sušiť vo vodorovnej polohe, aby nedošlo k vyťahaniu materiálu. Vhodným prípravkom na údržbu je nami ponúkaný Lanolín, ktorý je maximálne šetrný k ovčej vlne.

Pranie v práčke
Výrobok neodporúčame prať v práčke
 

Sušenie
Rozhodne nesušte výrobok na kúrenie. V prípade, že kúrenie presiahne teplotu 30 ° C, (čo je úplne bežné) voda obsiahnutá v úpletu sa zahreje taktiež nad 30 ° C a výrobok sa zrazí rovnakým spôsobom ako pri nevhodnom praní.

Pri sušení v sušičke odporúčame využiť vlnené inteligentné gule, ktoré pohlcujú vlhkosť bielizne, znižujú jeho statický náboj, uľahčujú prácu s žehlením, a dokonca plní funkciu aviváže. Možno ich používať aj mimo sušičku tak, že je na malú chvíľu umiestnite do koša s vypraným bielizňou, kde tiež dokážu v medzičase pred vešaním pohlcovať vlhkosť.

Nepoužívajte aviváž!
Pozor!
Pranie v práčke výrobok znehodnotí, úplet splstnatie a zrazí sa. Takto znehodnotený výrobok nemožno reklamovať.

Prečo ovčia vlna?

Ovčia vlna patrí k jednému z najstarších textilných materiálov, spolu s hodvábom z Číny a ľanu z Egypta. Ovečka a pes boli prví priatelia človeka. Ovca dokázala človeka nasýtiť a zahriať ho v tuhých zimách. Tradičné vlnené materiály majú aj dnes svoje nezastupiteľné miesto v našich skriniach pre svoje jedinečné vlastnosti, ktoré žiadny umelý materiál doteraz neprekonal.

Vlna má prirodzenú schopnosť odvádzať vlhko od tela do okolitého prostredia. Dokáže pohltiť vodu až do 35% vlastnej hmotnosti. Potom, čo sa zníži vlhkosť okolitého prostredia, sa voda opäť začne odparovať do vzduchu. Pocit mokrého oblečenia tak prichádza oveľa neskôr ako u iných materiálov.

Keď vlna absorbuje vlhkosť, zároveň vytvára teplo. A vy tak môžete napriek zlému počasiu cítiť príjemné, suché teplo. Naopak, keď okolitá teplota stúpne, vlna teplo prestane vytvárať. Ide tak o aktívnu termoreguláciu, ktorej je vlna schopná. Vďaka vysokému obsahu lanolínu je vlna samočistiaca. Vlákna vlny sa na vzduchu stimulujú k pohybu a začnú sa dynamicky rozťahovať a zmršťovať. V kombinácii s lanolínom tak nečistoty vyjdú na povrch samé

Viac sa dočítate v našom blogu

Doprava zadarmo
nad 74,50 €
Stovky výdajných miest
U nás si objednáte
aj telefonicky
Tovar nám môžete
zadarmo vrátiť až do 30 dní

My z Ovečkárne odporúčame

Hodnotenie

(10)
ohodnotiť

Peter

2.11.2018

na web stránke je uvedený údaj 90% ovčia vlna 10%ťaviavlna. na vysačke je uvedené 100%ťavia vlna 100%bavlna.

Jana

2.10.2018

Tuto podložku či prostěradlo mohu jen doporučit, příjemně zahřeje všechny zmrzlinky či zmrzlíky, pomáhá na bolavá záda a nemocné klouby, přírodní léčivá varianta super kvality než i jinde nabízené podložky. Mohu srovnávat, podložek jsem již měla více odjiných výrobců.

Jitka

29.9.2018

Naprostá spokojenost.

Jiří

24.7.2018

Klady:Příjemný dotek.

Milan

2.7.2018

příjemné

Anonymné

30.11.2017

Klady:velice příjemné

Zápory:žádná

Zdenek

20.10.2017

Spokojenost s kvalitou výrobku a rychlostí dodávky

zobraziť staršie

Staňte sa členom

našej ovčej rodiny a budeme vás rozmaznávať

  • Získate klubovú cenu, ktorá je nižšia o 4 %.
  • Dopravu zadarmo od 39,00 €.
  • Prístup k objednávkam pre jednoduché vrátenie tovaru.
  • Ako prví sa dozviete o pripravovaných akciách.

Opýtať sa na produkt

Načíst