Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Ortopedický vankúš s ovčou vlnou

Kód: 10-00550

Špeciálne anatomicky tvarovaný vankúš s ovčou vlnou je určený pre zdravú podporu ramien a krku.

Veľkosti lôžkovín

50,00 €

Kedy dostanem tovar?

Tovar môžete mať už utorok 2. 3

skladom

Popis produktu

Zle spíte na svojom vankúši, alebo vás trápi bolesť krčnej chrbtice? To je celkom častým problémom mnohých z nás. Ortopedický vankúš s ovčou vlnou vám môže pomôcť. Špeciálne anatomicky tvarovaný vankúš s ovčou vlnou je určený pre zdravú podporu ramien a krku. Po stranách vankúša je sieťka, ktorá zaistí dokonalé nastavenie výšky vankúša a váš spánok sa stane tou najlepšou relaxáciou po každom náročnom dni. Spojením BIO organickej bavlny a najkvalitnejšej ovčej vlny Merino vzniká vankúš, ktorý je prírodným zázrakom a nepostrádateľným spoločníkom pre odpočinok. Ovčia vlna má veľa výhod a jednou z hlavných je teplotná stabilita, kedy reguluje teplotu a preto v zime príjemne hreje a v lete jemne chladí.

Ďalšou veľkou výhodou ovčej vlny Merino je, že absorbuje nadbytočnú vlhkosť, ktorú následne vyparí a preto ak sa často potíte, je pre vás vlna priamo stvorená. Údržba je veľmi jednoduchá, stačí časté vetranie. Uložte si hlavu do anatomicky tvarovaného ortopedického vankúša a pomôžte si od bolesti krčnej chrbtice, hlavy a ramien.

Vankúš je vhodný pre tých, čo spia na boku alebo na chrbte.

Materiál:
poťah vankúša: 100% bio bavlna
náplň: 100% Merino vlna

Hmotnosť:
Rozmer 90 x 70 cm
výplň vankúša: 1,32 kg
celková hmotnosť: 1,79 kg

Rozmer 35 x 55 cm
výplň vankúša: 0,42 kg
celková hmotnosť: 0,71 kg

Podrobnosti

Určenie Detské, Pre Dospelých
Ročné obdobie Na leto, Na zimu
Výrobca Vlnka
Materiál Ovčia vlna

OEKO-TEX®

OEKO-TEX ® Standard 100 je celosvetovo jednotný skúšobný a certifikačný systém pre textilný suroviny, medziprodukty a konečné výrobky vo všetkých etapách spracovania s cieľom eliminovať v nich výskyt škodlivých látok Všetky netextilné súčasti sú vo výrobnom procese takisto testované. Pre mnoho spoločností je splnenie požiadaviek OEKO-TEX® neoddeliteľnou súčasťou ich dodacích podmienok.

WoolMark® Bedding

Je to medzinárodná značka kvality, ktorú udeľuje Medzinárodný vlnársky sekretariát vlneným tkaninám, pleteninám, prikrývkam. Táto značka zaručuje kvalitu podľa normovaných skúšok. Výrobky, ktoré zodpovedajú skúškam, môžu byť označené visačkou Vlnená pečať. Certifikát získajú len výrobky, ktoré obsahujú prvotriednu, veľmi kvalitnú vlnu z austrálskych oviec.

Udržiavanie

Tento výrobok je ideálny udržiavať spôsobom suchého čistenia, ktoré ponúka všetky bežné čistiarne. Pri tomto spôsobe čistenia nedôjde k vyzrážaniu či deformácii.

Ručné pranie
Tento výrobok môžete prať spôsobom ručného prania, doporučujeme v kúpeli maximálne do 30 ° C. Pri plákanie postačí postupne znižovať teplotu vody, aby nedošlo k vyzrážaniu či deformácii. Potom stačí jemne vyžmýkať a sušiť vo vodorovnej polohe, aby nedošlo k vyťahaniu materiálu. Vhodným prípravkom na údržbu je nami ponúkaný Lanolín, ktorý je maximálne šetrný k ovčej vlne.

Pranie v práčke
Výrobok neodporúčame prať v práčke
 

Sušenie
Rozhodne nesušte výrobok na kúrenie. V prípade, že kúrenie presiahne teplotu 30 ° C, (čo je úplne bežné) voda obsiahnutá v úpletu sa zahreje taktiež nad 30 ° C a výrobok sa zrazí rovnakým spôsobom ako pri nevhodnom praní.

Pri sušení v sušičke odporúčame využiť vlnené inteligentné gule, ktoré pohlcujú vlhkosť bielizne, znižujú jeho statický náboj, uľahčujú prácu s žehlením, a dokonca plní funkciu aviváže. Možno ich používať aj mimo sušičku tak, že je na malú chvíľu umiestnite do koša s vypraným bielizňou, kde tiež dokážu v medzičase pred vešaním pohlcovať vlhkosť.

Nepoužívajte aviváž!
Pozor!
Pranie v práčke výrobok znehodnotí, úplet splstnatie a zrazí sa. Takto znehodnotený výrobok nemožno reklamovať.

Prečo ovčia vlna?

Ovčia vlna patrí k jednému z najstarších textilných materiálov, spolu s hodvábom z Číny a ľanu z Egypta. Ovečka a pes boli prví priatelia človeka. Ovca dokázala človeka nasýtiť a zahriať ho v tuhých zimách. Tradičné vlnené materiály majú aj dnes svoje nezastupiteľné miesto v našich skriniach pre svoje jedinečné vlastnosti, ktoré žiadny umelý materiál doteraz neprekonal.

Vlna má prirodzenú schopnosť odvádzať vlhko od tela do okolitého prostredia. Dokáže pohltiť vodu až do 35% vlastnej hmotnosti. Potom, čo sa zníži vlhkosť okolitého prostredia, sa voda opäť začne odparovať do vzduchu. Pocit mokrého oblečenia tak prichádza oveľa neskôr ako u iných materiálov.

Keď vlna absorbuje vlhkosť, zároveň vytvára teplo. A vy tak môžete napriek zlému počasiu cítiť príjemné, suché teplo. Naopak, keď okolitá teplota stúpne, vlna teplo prestane vytvárať. Ide tak o aktívnu termoreguláciu, ktorej je vlna schopná. Vďaka vysokému obsahu lanolínu je vlna samočistiaca. Vlákna vlny sa na vzduchu stimulujú k pohybu a začnú sa dynamicky rozťahovať a zmršťovať. V kombinácii s lanolínom tak nečistoty vyjdú na povrch samé

Viac sa dočítate v našom blogu

My z Ovečkárne odporúčame

Hodnotenie

Tento produkt ešte nikto nehodnotil. Pridajte prvé.

Staňte sa členom

našej ovčej rodiny a budeme vás rozmaznávať

  • Získate klubovú cenu, ktorá je nižšia o 5 %.
  • Dopravu zadarmo od 39,00 €.
  • Prístup k objednávkam pre jednoduché vrátenie tovaru.
  • Ako prví sa dozviete o pripravovaných akciách.

Opýtať sa na produkt

Načíst