Nakúpte po telefóne, sme on-line
+421 221 201 323 (8.00–19.00)
Menu

Elastické merino podkolienky

Kód: 17-00201 (2) Recenzie

Elastické podkolienky sú z povrchovej časti vyrobené z elastického a veľmi prispôsobivého materiálu

Veľkosť

26,25 €

Kedy dostanem tovar?

Tovar môžete mať už piatok 4. 12

skladom

Popis produktu

Elastické podkolienky sú z povrchovej časti vyrobené z elastického a veľmi prispôsobivého materiálu. Celá vnútorná časť je tvorená prvotriednou ovčou vlnou merino, ktorá je príjemná na dotyk, jemná, termoregulačná a zdraviu prospešná. Elastické podkolienky sú na základe najmodernejších technológií navrhnuté tak, aby vám dokázali poskytovať tepelný komfort, ktorý je kľúčový pre liečbu zápalov, kŕčových žíl a opuchov chodidel.

Ovčia vlna merino má schopnosť príjemne prehrievať nohy vrátane lýtok, jemne masírovať nervové zakončenia pokožky a poskytnúť úľavu pri opuchoch a napätí.Tieto podkolienky sú vhodné pre ľudí so zdravotnými problémami, ale aj pre aktívnych športovcov. Vďaka prírodnému materiálu sú merino podkolienky hrejivé, antibakteriálne a priedušné.

Podrobnosti

Určenie Dámske, Pánske
Aký mám problém Opuchnuté chodidlá
Výrobca Vlnka
Materiál Ovčia vlna

Udržiavanie

Ručné pranie
Tento výrobok je ideálne prať v rukách. Odporúčame ručné pranie pri teplote max. 30 °C. Pri pláchaní postačí postupne znižovať  teplotu vody, aby nedošlo k vyzrážaniu či deformácii. Potom stačí jemne vyžmýkať a sušiť vo vodorovnej polohe, aby nedošlo k vyťahaniu materiálu.

Pranie v práčke
Odporúčame prať výhradne iba na programe na vlnu, ktorý zabezpečí  šetrnejšie pranie.
Používajte jemné pracie prostriedky určené na vlnu a to na pranie v rukách a aj na pranie v práčke.

Sušte rozprestreté, nevyvešiavajte
Nikdy nesušte výrobok na radiátore ani na žiadnom zdroji sálavého tepla.  Keď teplota sušenia presiahne teplotu 30 °C (na radiátore bežné), výrobok sa zrazí rovnako, ako pri nevhodnom praní.

Pri sušení v sušičke odporúčame využiť vlnené inteligentné guličky, ktoré pohlcujú vlhkosť bielizne, znižujú elektrostatický náboj bielizne, uľahčujú prácu so žehlením, a dokonca plnia funkciu aviváže. Môžete ich umiestniť aj do koša s vypranou bielizňou, kde budú aj v čase pred povesením bielizne znižovať vlhkosť. Takže naše vlnené gule sú účinné v sušičke, aj mimo nej.

Nepoužívajte aviváž!
Pozor!
Pranie v teplejšej vode (viac ako 30 °C) alebo dlhé prehadzovanie v práčke výrobok znehodnotia, úplet splstnatie a zrazí sa.
Takto znehodnotený výrobok nemôžete reklamovať.

Prečo ovčia vlna?

Ovčia vlna patrí k jednému z najstarších textilných materiálov, spolu s hodvábom z Číny a ľanu z Egypta. Ovečka a pes boli prví priatelia človeka. Ovca dokázala človeka nasýtiť a zahriať ho v tuhých zimách. Tradičné vlnené materiály majú aj dnes svoje nezastupiteľné miesto v našich skriniach pre svoje jedinečné vlastnosti, ktoré žiadny umelý materiál doteraz neprekonal.

Vlna má prirodzenú schopnosť odvádzať vlhko od tela do okolitého prostredia. Dokáže pohltiť vodu až do 35% vlastnej hmotnosti. Potom, čo sa zníži vlhkosť okolitého prostredia, sa voda opäť začne odparovať do vzduchu. Pocit mokrého oblečenia tak prichádza oveľa neskôr ako u iných materiálov.

Keď vlna absorbuje vlhkosť, zároveň vytvára teplo. A vy tak môžete napriek zlému počasiu cítiť príjemné, suché teplo. Naopak, keď okolitá teplota stúpne, vlna teplo prestane vytvárať. Ide tak o aktívnu termoreguláciu, ktorej je vlna schopná. Vďaka vysokému obsahu lanolínu je vlna samočistiaca. Vlákna vlny sa na vzduchu stimulujú k pohybu a začnú sa dynamicky rozťahovať a zmršťovať. V kombinácii s lanolínom tak nečistoty vyjdú na povrch samé

Viac sa dočítate v našom blogu

My z Ovečkárne odporúčame

Hodnotenie

(2)
ohodnotiť

Anonymné

29.10.2020

Klady:Teplucke,pohodlne

Anonymné

27.10.2020

Klady:kvalitný produkt

Staňte sa členom

našej ovčej rodiny a budeme vás rozmaznávať

  • Získate klubovú cenu, ktorá je nižšia o 5 %.
  • Dopravu zadarmo od 38,85 €.
  • Prístup k objednávkam pre jednoduché vrátenie tovaru.
  • Ako prví sa dozviete o pripravovaných akciách.

Opýtať sa na produkt

Načíst