Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Dámske funkčné tričko Merino 200 Oasis Icebreaker Čierna

Kód: 2-0053-CERNA

Funkčné prádlo Icebreaker je skvelé ako spodná vrstva pre každodenné nosenie v zimných mesiacoch, ale využijete ho aj od jari do jesene, kedy je výborné na športy ako je turistika, cyklistika, horolezectvo alebo behanie.

Veľkosti oblečenia

80,80 €

Kedy dostanem tovar?

Tovar môžete mať už štvrtok 29. 10

skladom

Popis produktu

Funkčné prádlo Icebreaker je skvelé ako spodná vrstva pre každodenné nosenie v zimných mesiacoch, ale využijete ho aj od jari do jesene, kedy je výborné na športy ako je turistika, cyklistika, horolezectvo alebo behanie. Merino vlna je ľahký, prírodný materiál, ktorý dokáže odvádzať vlhkosť od tela a odparovať ho do ovzdušia. Skvelou vlastnosťou Merina je termoregulácia, kedy tento materiál v zime hreje a v lete chladí, a tieto vlastnosti si zachováva aj vo vlhkom stave. Merino navyše chráni pred UV žiarením. Merino vlna je získavaná v Austrálii a na Novom Zélande, kde sa ovečky chovajú na pastvinách a ich vlna dosahuje tej najvyššej kvality.

Údržba funčnej bielizne Icebreaker je jednoduchá. Merino vlna je antibakteriálna a nedovoľuje vznik zápachu ani po dlhšom nosení. Icebreaker funkčnú bielizeň je tak potrebné prať len zriedka, ale keď už na to príde, perte ho v automatickej práčke, najlepšie na programe "Vlna", maximálne na 30 °C a na znížených otáčkach. Nikdy nepoužívajte aviváž ani bieliace prostriedky. Bielizeň Icebreaker nedávajte do sušičky, nechajte ju uschnúť voľne na šnúre alebo sušiaku.

Materiál: 100 % Merino vlna,
Balenie: 200 g / m2

Podrobnosti

Určenie Dámske
Teplotná vlastnosť Mrazivé počasie
Činnosť Na šport
Výrobca Icebreaker
Materiál Ovčia vlna

Udržiavanie

Ručné pranie
Tento výrobok je ideálne prať v rukách. Odporúčame ručné pranie pri teplote max. 30 °C. Pri pláchaní postačí postupne znižovať  teplotu vody, aby nedošlo k vyzrážaniu či deformácii. Potom stačí jemne vyžmýkať a sušiť vo vodorovnej polohe, aby nedošlo k vyťahaniu materiálu.

Pranie v práčke
Odporúčame prať výhradne iba na programe na vlnu, ktorý zabezpečí  šetrnejšie pranie.
Používajte jemné pracie prostriedky určené na vlnu a to na pranie v rukách a aj na pranie v práčke.

Sušte rozprestreté, nevyvešiavajte
Nikdy nesušte výrobok na radiátore ani na žiadnom zdroji sálavého tepla.  Keď teplota sušenia presiahne teplotu 30 °C (na radiátore bežné), výrobok sa zrazí rovnako, ako pri nevhodnom praní.

Pri sušení v sušičke odporúčame využiť vlnené inteligentné guličky, ktoré pohlcujú vlhkosť bielizne, znižujú elektrostatický náboj bielizne, uľahčujú prácu so žehlením, a dokonca plnia funkciu aviváže. Môžete ich umiestniť aj do koša s vypranou bielizňou, kde budú aj v čase pred povesením bielizne znižovať vlhkosť. Takže naše vlnené gule sú účinné v sušičke, aj mimo nej.

Nepoužívajte aviváž!
Pozor!
Pranie v teplejšej vode (viac ako 30 °C) alebo dlhé prehadzovanie v práčke výrobok znehodnotia, úplet splstnatie a zrazí sa.
Takto znehodnotený výrobok nemôžete reklamovať.

Prečo ovčia vlna?

Ovčia vlna patrí k jednému z najstarších textilných materiálov, spolu s hodvábom z Číny a ľanu z Egypta. Ovečka a pes boli prví priatelia človeka. Ovca dokázala človeka nasýtiť a zahriať ho v tuhých zimách. Tradičné vlnené materiály majú aj dnes svoje nezastupiteľné miesto v našich skriniach pre svoje jedinečné vlastnosti, ktoré žiadny umelý materiál doteraz neprekonal.

Vlna má prirodzenú schopnosť odvádzať vlhko od tela do okolitého prostredia. Dokáže pohltiť vodu až do 35% vlastnej hmotnosti. Potom, čo sa zníži vlhkosť okolitého prostredia, sa voda opäť začne odparovať do vzduchu. Pocit mokrého oblečenia tak prichádza oveľa neskôr ako u iných materiálov.

Keď vlna absorbuje vlhkosť, zároveň vytvára teplo. A vy tak môžete napriek zlému počasiu cítiť príjemné, suché teplo. Naopak, keď okolitá teplota stúpne, vlna teplo prestane vytvárať. Ide tak o aktívnu termoreguláciu, ktorej je vlna schopná. Vďaka vysokému obsahu lanolínu je vlna samočistiaca. Vlákna vlny sa na vzduchu stimulujú k pohybu a začnú sa dynamicky rozťahovať a zmršťovať. V kombinácii s lanolínom tak nečistoty vyjdú na povrch samé

Viac sa dočítate v našom blogu

My z Ovečkárne odporúčame

Hodnotenie

Tento produkt ešte nikto nehodnotil. Pridajte prvé.

Staňte sa členom

našej ovčej rodiny a budeme vás rozmaznávať

  • Získate klubovú cenu, ktorá je nižšia o 5 %.
  • Dopravu zadarmo od 39,00 €.
  • Prístup k objednávkam pre jednoduché vrátenie tovaru.
  • Ako prví sa dozviete o pripravovaných akciách.

Opýtať sa na produkt

Načíst