Nakúpte po telefóne, sme on-line
+421 221 201 323 (8.00–19.00)
Menu

Ortézy a pásy z ovčej vlny a ich druhy

Ortézy a pásy z ovčej vlny a ich druhy

Ľudské telo sa skladá zhruba z 210 kostí a 230 kĺbov, ktoré tieto kosti spájajú. Je veľmi dôležité aby kĺby dobre fungovali a vydržali nám čo najdlhšie bez bolesti. Preto by sme sa o ne mali starať, podporovať svoj pohybový aparát a užívať preventívne rôzne vitamíny na podporu tvorby kolagénu v kĺboch.

Ochorenia kostí či svalov môžu postihnúť ľudí všetkých vekových kategórií vrátane detí. Ak sa správne neliečia, môžu v budúcnosti spôsobiť problémy pri každodenných aktivitách a samozrejme tiež v práci, čo znižuje kvalitu života a obmedzuje fyzické možnosti človeka.

Okrem rôznych rehabilitačných cvičení vám pri týchto problémoch môžu pomôcť rôzne pomôcky ako napríklad pásy a ortézy.

U nás v Ovečkárni nájdete práve pásy a ortézy z prírodného materiálu, ktorým je ovčia vlna. Tieto naše pásy majú obrovskú pridanú hodnotu, ktorou je tvorba suchého tepla.

Čo to suché teplo vlastne je? Jedná sa o liečbu suchými obkladmi, kedy sú ideálne práve výrobky z ovčej vlny ako napríklad obličkové pásy alebo ortézy na rôzne časti ľudského tela. Ich výhodou je, že sa dajú pripevniť na určitú problémovú partiu, ktorú prehrejú a napomôžu k odbúraniu bolesti.

Pozrite si naše video, v ktorom vám tieto pásy a ortézy odprezentujeme, povieme aké sú medzi druhmi rozdiely a tiež ukážeme ako sa používajú.

Osnova: 

1. Suché teplo 

2. Nákrčník z ovčej vlny 

3. Ortéza na rameno 

4. Ortéza na lakeť 

5. Ortéza na zápästie

6. Obličkové pásy 

7. Ortéza na koleno 

8. Elastické ponožky a podkolienky 

9. Spomenutie súťaže o obličkový pás, ktorá prebieha v Ovečkárni od 12.10. do 20.10. 2020

Ortézy a pásy z ovčej vlny a ich druhy

OBLIČKOVÉ PÁSY

Medzi najčastejšie problémy pohybového aparátu patrí bolesť chrbta, ktorá sa často stupňuje a niekedy sa stáva takmer neznesiteľnou. Bedrové pásy z ovčej vlny pôsobia na oblasť krížov a panvy a pomáhajú sa zbaviť nepríjemnej bolesti chrbta. Okrem iného sú vhodné pre osoby trpiace na problémy s obličkami a močovým mechúrom a zabraňujú prechladnutiu, čo ocenia obzvlášť ženy.

V Ovečkárni máme na výber zo 4 druhov obličkových pásov, kedy klasickú variantu na šnúrky nájdete ešte v hnedej farbe s prímesou ťavej vlny. Najmenším pásom je obličkový pás mini, ktorý sa hodí pre deti alebo ho môžete využiť na cestách. Lepším variantom je elastický ľadvinový pás, ktorý si nastavíte vďaka upevneniu na suchý zips podľa svojich potrieb kdekoľvek na tele. Lepšie sa tak prispôsobí tvaru vášho tela a jeho efekt môže byť o niečo účinnejší. Máme vo variante celovlnený alebo vpredu s gumou.

NÁKRČNÍK Z OVČEJ VLNY

Opäť veľmi častým problémom je bolesť krčnej chrbtice alebo keď máte stuhnuté svaly v tejto oblasti, ktoré vedia byť pekným znepríjemnením každého dňa. Vyskúšajte náš nákrčník z ovčej vlny, ktorý vám krk perfektne prehreje z prednej aj zadnej strany. Môžete ho samozrejme využívať aj preventívne, napríklad keď sedíte v chladnej kancelárii, pracujete vonku na svojej záhradke alebo si ho môžete vziať kľudne namiesto šálu, keď idete na obľúbenú jesennú prechádzku.

Ortézy a pásy z ovčej vlny a ich druhy
Ortézy a pásy z ovčej vlny a ich druhy

ORTÉZA NA ZÁPÄSTIE

Dnešná moderná doba nás núti čoraz viac zaťažovať zápästia. Viac ako polovica z nás si určite prizná, že veľa času venuje počítaču alebo mobilnému telefónu. Práve tu táto činnosť môže mať neblahý vplyv na naše zápästie. Niektorí možno poznajú pojem karpálneho tunela, pri ktorom dochádza k nepríjemnej bolesti zápästia. Našťastie v Ovečkárni vieme, že jednoduchou pomocou môže byť suché teplo. Vlnená ortéza na zápästie na suchý zips sa pripevní priamo na zápästie a stiahnete ju podľa potreby. Druhou variantou, ktorú u nás v Ovečkárni nájdete, je elastická ortéza na zápästie, ktorá je vhodnejšia skôr na šport, tak ako ju napríklad nosia tenisti.

ORTÉZA NA LAKEŤ ALEBO KOLENO

Tieto dve ortézy sú vzhľadom veľmi podobné. Rozdiely sú akurát vo veľkosti a nepatrné aj v prešití. Preto môžete využiť obe na lakeť aj na koleno. Táto ortéza je veľmi pohodlná, nikde netlačí a príjemne hreje. Vybrať si môžete z niekoľkých veľkostí, rozmery nájdete vo veľkostných tabuľkách.

 

Ortézy a pásy z ovčej vlny a ich druhy
Ortézy a pásy z ovčej vlny a ich druhy

Výborné využitie majú už či už pri odpočinku alebo pri aktívnom živote. Keďže sú elastické, sú vhodné tiež na pohyb.

Ortézu na koleno máme aj vo variante s flexibilným zapínaním na suchý zips, ktorú môžete svojej hrúbke nohy ľahko prispôsobiť. Preto sú vhodné napríklad pre ľudí, ktorým kolená opúchajú. Tento typ sa hodí viac na nepohybové aktivity.

ELASTICKÉ PONOŽKY A PODKOLIENKY

V neposlednom rade tu máme perfektné elastické ponožky a podkolienky, ktoré sa prispôsobia akejkoľvek hrúbke nohy. Ocenia ich hlavne reumatici a ľudia, ktorí majú problém s kŕčovými žilami alebo napríklad boľavými kotníkmi. Ovčia vlna Merino má schopnosť chodidlá príjemne prehrievať, jemne masírovať nervové zakončenia pokožky a poskytnúť úľavu pri opuchoch a napätí. Tieto ponožky alebo podkolienky sú vhodné pre ľudí so zdravotnými problémami, ale aj pre aktívnych športovcov. Vďaka prírodnému materiálu sú Merino podkolienky hrejivé, antibakteriálne a priedušné.

Ortézy a pásy z ovčej vlny a ich druhy

Prečítajte si ďalej