Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Prikrývky s ovčou vlnou

Prikrývky s ovčou vlnou

Nie je nad to po celom náročnom dni padnúť do postele a príjemne sa vyspať. Ako takého príjemného a ničím nerušeného spánku ale dosiahnuť? Dôležité je si zaistiť čo najlepšie podmienky a voliť kvalitné materiály, ktoré vášmu telu dodajú pocit príjemnej relaxácie.

My v Ovečkárni moc dobre vieme, že spánok je dôležitou súčasťou dňa a preto u nás nájdete hneď niekoľko variantov prikrývok, vankúšov a prestieradiel, aby si každý jedinec mohol vybrať podľa svojich preferencií.

Tí, ktorí poznajú naše články a majú poňatie o vlastnostiach vlny už vedia, že vlna sa dokáže prispôsobiť teplote nášho tela. Jej schopnosť termoregulácie ocenia obzvlášť tí, ktorí sa v noci potia alebo naopak bojujú s neustálou zimou. Vďaka tejto schopnosti regulovať a dodávať teplo, si vaše telo dostatočne oddýchne, prekrví sa a ráno sa budete cítiť oveľa lepšie. Možno už ste počuli o priaznivom vplyve suchého tepla na telo.

Ďalšou skvelou vlastnosťou je antibakteriálnosť. Vo vlne sa totiž nezhromažďujú ani nemnožia baktérie. Je teda vhodná pre alergikov, astmatikov a citlivých jedincov ako napríklad bábätká alebo osoby s problémami imunitného systému. Čo je jedna obrovská a nenahraditeľná výhoda napríklad oproti klasickým prikrývkam z dutého vlákna.

Keďže prikrývky neviažu baktérie a ani prach, nie je nutné ich prať a môžete ich mať po niekoľko rokov. Výdrž vlneného vlákna je totiž navyše mnohonásobne väčšia ako z iných materiálov.

ŽIVÉ VYSIELANIE NA TÉMU PRIKRÝVKY

Tradične sme pre vás vytvorili živé vysielanie, v ktorom sa venujeme prikrývkam z ovčej vlny, rozoberáme ich vlastnosti a rozdiel oproti klasickému dutému vláknu. Zistíte prečo sú zrovna vlnené prikrývky vhodné pre alergikov a pre osoby, ktoré sa budia v noci častým potením. Povieme si tiež aké druhy prikrývok v Ovečkárni máme, o výrobe a ktorú kam voliť.

Obsah:

1. Výhody prikrývok z ovčej vlny

2. Rozdiel vlny oproti bežnému dutému vláknu

3. Výroba a certifikát Woolmark

4. Prémiová vs. klasická prikrývka

5. Druhy prikrývok

6. Výhodné sety prikrývok s vankúšmi aj plachtou

7. Kde nájdete detailné informácie o prikrývkach

Prikrývky s ovčou vlnou

ROZDIEL MEDZI PRÉMIOVOU A KLASICKOU PRIKRÝVKOU

V Ovečkárni nájdete dva základné druhy prikrývok. A to klasické prešívané prikrývky, ktoré simulujú verne známe duchny s perím. Alebo prémiové prešívané prikrývky, ktoré odpovedajú skôr dnešným prikrývkam z dutého čiže umelého vlákna. Čo znamená, že sú modernejšie, ľahšie a kvalitnejšie. V klasickej prikrývke nájdete výplň z ovčej vlny a na povrchu je sýpkovina. V prémiovej prikrývke naopak nájdete najjemnejšiu Merino vlnu a povrch je tvorený hladkou 100% bavlnou.

AKÚ PRIKRÝVKU VYBRAŤ?

Ak ste už sledovali naše produkty, určite ste si všimli, že máme prikrývky v letnom, celoročnom a zimnom variante. Rozdiel je samozrejme v množstve výplne. Dalo by sa povedať, že čím hrubšia, tým teplejšia. Do bytu odporúčame voliť letnú alebo celoročnú prikrývku, do chalúpky zase celoročný alebo zimný variant. Medzi špeciálne varianty patrí prikrývka DUO, ktorá sa skladá z dvoch spojených prikrývok - letnej a celoročnej. Je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa nemôžu rozhodnúť a chcú mať aj letný aj celoročný variant a prípadne z nich urobiť jednu teplejšie perinu, ktorá vás bude sprevádzať za každých podmienok.

Ďalšou špeciálnou prikrývkou je letná prikrývka s výplňou z konope, ktoré je moderným a zároveň obľúbeným ekologickým materiálom.

Prikrývky s ovčou vlnou
Prikrývky s ovčou vlnou

VANKÚŠE Z OVEČKÁRNE

Samotnou kapitolou sú vankúše s ovčou vlnou. Iste nám dáte za pravdu, že spánok bez vankúša nie je to pravé. Ale zlá pozícia na vankúši nám tiež môže celkom zavariť. Ranné prebudenie so zablokovanou krčnou chrbticou nie je práve príjemné. Preto ak ste náchylní na tento problém, zbystrite. V Ovečkárni sme rozšírili náš sortiment a mimo klasické vankúše 90x70 cm si môžete vybrať anatomický alebo ortopedický vankúš, ktorý vám pomôže udržať chrbticu v ideálnej pozícii a ráno sa budete prebúdzať s úsmevom a bez nepríjemných bolestí krku.

VÝHODNÉ SETY

Aby sme vám uľahčili výber a čas, pripravili sme pre vás niekoľko setov, ktoré sú zložené z prikrývok a vankúšov a niektoré nájdete aj vrátane prestieradla alebo čistiaceho prostriedku na vlnu Lanolínu. Tieto prikrývky nájdete v rôznych variantoch a tiež rozmeroch. Či už máte radi spánok pod jednou veľkou spoločnou prikrývkou alebo by ste radi predĺžený variant. V rámci týchto setov navyše dostanete zľavu 10 %, vďaka ktorej si môžete ušetriť napríklad na obľúbené vlnené ponožky.

Prikrývky s ovčou vlnou

My z Ovečkárne odporúčame

Prečítajte si ďalej