Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Deky a plédy z ovčej vlny

Deky a plédy z ovčej vlny

Máte tiež radi ten príjemný pocit pohodlia a pokoja pod dekou keď si sadnete na pohovku alebo sa natiahnete do postele, prikryjete sa, a užívate si tepla, ktoré vás obklopuje?

Deky a plédy z ovčej vlny majú schopnosť pohlcovať vlhkosť a vyrovnávať teplotu tela, a tak vás zima a chlad nezastihne ani na vašej obľúbenej chate alebo na cestách. Vziať si so sebou príjemný pocit pohodlia a tepla domova je predsa bezchybné.

Ovčia vlna má tú výhodu, že je antibakteriálna, čo znamená, že sa v dekách nezhromažďujú ani nemnožia baktérie a majú samočistiacu schopnosť. Je to teda ideálna voľba aj pre tých, ktorí neradi perú. A pre príjemný pocit čistoty tak stačí zaistiť časté vetranie na čerstvom vzduchu.

V noci sa nám často zdá plno snov, a niekedy sa môže stať, že sa z príliš živých snov v noci zobudíme spotení. Nenechajte si narušovať váš spánok a spite ako bábätká vo vlnených dekách, ktoré okrem zabezpečenia ideálnej teploty tela, majú tiež schopnosť pohlcovať vlhkosť a pachy.

Na čo všetko sa dajú také deky využívať? Je to ľahké, dajte si otázku: "Kde všade človek potrebuje pocit tepla a pohodlia?"

Najčastejšia odpoveď znie doma, kde ich používame na zahriatie napríklad na gauči, pri televízii, v posteli pri spánku, alebo ich môžeme využiť pri posedení na grilovacej párty. Na túto aktivitu sú vhodné najmä plédy, ktoré sú na rozdiel od diek ľahšie, lepšie prenosné, využiteľné, zaberajú menej miesta a často sú vnímané ako dizajnovo krajšie. Oproti tomu klasické vlnené deky sú vhodné skôr dovnútra a ideálne pre odpočinok alebo spánok.

Vlnené deky a plédy sú ohodnotené certifikátmi Woolmark a OEKO-TEX, ktoré dokazujú, že sú vyrobené z tej najkvalitnejšej vlny a sú zdravotne nezávadné a vhodné aj pre tých najcitlivejších jedincov.

 

Živé vysielanie: Aby ste si lepšie predstavili naše produkty, pripravili sme pre vás živé vysielanie, v ktorom sa venujeme dekám a plédam, ich vlastnostiam, údržbe a variantom, ktoré si u nás v Ovečkárni môžete objednať a prezrieť v kamennej predajni v Zlíne.

Obsah: 

Deky aj plédy nájdete u nás v niekoľkých farebných variantoch, takže ich môžete kombinovať a zladiť podľa vašich predstáv. Predstavíme si niekoľko vybraných z tejto kategórie:

Deky a plédy z ovčej vlny

DEKA NATURAL

Medzi najobľúbenejšie deky patrí práve deka Natural. Na teplejšie mesiace, alebo do teplejších spální, je ideálne voliť jednovrstvovú deku, ktorá je nielen tenšia, ale aj ľahšia. Dvojvrstvová deka Natural je potom obľúbeným produktom prevažne na zimné obdobie alebo do chladnejšieho prostredia. Táto deka je vyrobená z kvalitnej ovčej vlny a vďaka jej prírodnej svetlej farbe ladí do každej domácnosti. Nájdete ju v 3 rozmeroch pre dospelých a aj v jednej detskej veľkosti.

DEKA VLNKA

Zvlášť obľúbenou dekou sa stala deka Vlnka, ktorá si vás získa svojím roztomilým vzorom ovečiek na jemnej bavlnenej strane. Jej rozmery máme nielen v dospelých, ale aj detskej veľkosti. V tomto milom vzore u nás v Ovečkárni nájdete aj detské hniezdočko. Možno práve tu oceníte, že sú naše deky a ďalšie vlnené produkty certifikované, zdravotne nezávadné a vhodné aj pre najmenších človiečikov.

Deky a plédy z ovčej vlny
Deky a plédy z ovčej vlny

DEKA CAMEL

Nechajte sa rozmaznávať luxusným spojením ovčej a ťavej vlny, ktorá je obsiahnutá v našej deke Camel. Jej čokoládovo hnedá farba a jemnosť zaistí komfort, ktorý by si chcel dopriať každý. Možno preto je táto deka jednou z obľúbených diek v poslednej dobe. Kto by si tiež nechcel dopriať pohodlie a luxus a nádych exotiky v jednom? Deka Camel totiž patrí k najjemnejším dekám v Ovečkárni. Aj túto deku nájdete ako jednovrstvovú alebo dvojvrstvovú, kde je z jednej strany svetlá. 

PLÉDY Z OVČEJ VLNY

Obľúbenou kategóriou sú plédy z ovčej vlny, ktoré môžeme zaradiť k dekám. Ich využitie je veľmi všestranné. Sú výborným dizajnovým doplnkom, ktorý vám vydrží po generácie. Materiálom je kvalitná škandinávska vlna, ktorá je jemná a dokáže vás dokonale zahriať. Nájdete ich v 3 farebných variantoch - čierna, svetlo sivá a béžová.

Deky a plédy z ovčej vlny

ĎALŠIE VARIANTY DIEK

Medzi ďalšie varianty diek patrí deka Bona, ktorá je bavlnená z jednej strany a jej jednoduchý vzor ju robí o to zaujímavejšou. Ďalšia dekou je naša deka so vzorom, na ktorej sa prelína svetlá a tmavá farba v gréckom vzore alebo ďalšie ...

Odporúčame ich skombinovať s plachtou z ovčej vlny a vankúšmi, ktoré tvoria samotnú kategórii a ktoré máme v rovnakých variantoch ako deky (mimo plédy). Tiež môžete ušetriť a zvoliť variantu v sete, v ktorom sme pre vás nakombinovali deky aj s vankúšmi so zľavou.

My z Ovečkárne odporúčame

Prečítajte si ďalej