Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Ako na opuchy nôh? Tipy, ktoré pomáhajú riešiť opuchy nôh

Ako na opuchy nôh? Tipy, ktoré pomáhajú riešiť opuchy nôh

Sedíte alebo stojíte dlhé hodiny v práci alebo ste mali náročný deň, ktorý sa na vás podpísal? Teda konkrétne na vašich nohách, ktoré sú ťažké a bolestivé? Opuchy nôh sú nepríjemná komplikácia, ktorá postihne minimálne raz za život snáď každého. Dochádza k nim vplyvom nedostatočného prekrvenia nôh napríklad v lete pri vyšších teplotách, z únavy chodidiel a tiež z nosenia nesprávnej obuvi. Mnoho ľudí však netuší, že ich príčiny môžu znamenať aj závažnejšie zdravotné problémy. 

OPUCHY NÔH A ICH PRÍČINY

Asi vás neprekvapí, že opuchy nôh patria medzi běžné civilizačné choroby. Prejavujú sa ako pocit tlaku v dolných končatinách, bolesť a napríklad aj mravčenie alebo nočné kŕče. Môžu byť spôsobené mnohými faktormi a v prvom rade je dôležité zistiť práve príčinu opuchu, ktorá môže byť aj skrytá. Najčastejšími dôvodmi sú dlhé sedenie a nízka aktivita, úrazy, problémy s lymfatickým systémom, žilami, pri tehotenstve, cestovaní alebo môžu znamenať závažné zdravotné problémy (ochorenie pečene, pľúc, …), u ktorých je nutné vyhľadať pomoc lekára.

Ako na opuchy nôh? Tipy, ktoré pomáhajú riešiť opuchy nôh

JEDNODUCHÁ POMOC PRI PROBLÉME S PLOCHÝMI CHODIDLAMI

Opuchy nôh často vychádzajú z radu rizikových faktorov, ktorými sú fajčenie, obezita, tesné oblečenie, nesprávny pitný režim alebo z problémov plochých nôh, vplyvom nosenia nevhodnej obuvi, čo môžeme my sami ľahko ovplyvniť a vyriešiť. 

Preto by sme sa mali začať o naše chodidlá správne starať, dostatočne piť, pretože opuchy súvisia so zadržiavaním vody, a v prípade dlhého sedenia sa pokúsiť občas narovnať kolená, precvičiť si prsty na nohách a prípadne sa aspoň minimálne prejsť. Krátka prechádzka každý deň udržiava nohy v kondícii.

NEVYHNUTNE SI VYBERTE DOBRÚ OBUV

V prípade opúchania nôh by sme si mali vybrať vhodnú obuv, ktorá je pohodlná, ortopedická, podporuje správne držanie klenby chodidla a naviac je dostatočne široká.  Pre pánov sú v letnom období vhodné napríklad ortopedické sandále s remienkami na sponu, ktoré si môžete prispôsobiť chodidlu.

Pre opuchy chodidiel tiež platí, že by sme mali nosiť papuče na vyvýšenej platforme v oblasti päty. Medzi takéto produkty z Ovečkárne patria obľúbené tradičné dreváky, ortopedické papuče alebo široké tenisky a baleríny.

Určite nikoho neprekvapí, že vhodná je biela zdravotná a rehabilitačná obuv, ktorú odporúčame nielen do nemocníc a rehabilitačných zariadení, ale aj do bežnej domácnosti. U nás v Ovečkárni nájdete mnoho druhov tejto ortopedickej obuvi, ktorá je pre dámy aj pánov a môžete si vybrať z niekoľkých variantov.

Ako na opuchy nôh? Tipy, ktoré pomáhajú riešiť opuchy nôh
Ako na opuchy nôh? Tipy, ktoré pomáhajú riešiť opuchy nôh

NA VEĽKÉ OPUCHY CHODIDIEL

Kúpiť si vhodnú obuv, ktorá spĺňa požiadavky zdravej chôdze, je ortopedická a dá sa dostatočne prispôsobiť chodidlu, môže byť problém. Zvlášť, keď trpíte veľkými opuchmi chodidiel a bežná obuv vám nesadne.

Na tento prípad sme v Ovečkárni pripravení a predstavujeme vám zdravotnú obväzovú obuv, ktorá disponuje nastaviteľnými remienkami cez pätu a cez priehlavok, takže si ju nastavíte presne podľa potreby.

POMÔCŤ MÔŽU KOMPRESNÉ PODKOLIENKY A MASTE

Medzi časté príčiny opúchania chodidiel patria problémy so žilovým systémom, ktoré sú bohužiaľ vrodené a ťažko sa ich zbavuje. Pomôcť si môžeme elastickými kompresnými podkolienkami z merino vlny, ktorých vlákna jemne masírujú a podporujú správnu cirkuláciu krvi. 

Vyššia teplota tiež negatívne pôsobí na opuchy chodidiel. Pomôcť nám môžu napríklad aj rôzne krémy alebo prípravky, ktoré pomáhajú uľaviť opuchnutým chodidlám a  pôsobia blahodárne na správne prekrvenie končatín. Môžeme použiť napríklad hadie mazanie alebo slivovicové mazanie.

Opuchy nôh sú jedným z niekoľkých častých problémov, ktorými trpí snáď každý druhý človek. Začnite ich riešiť hneď teraz! Určite vyskúšajte niektoré z našich tipov a nezabudnite nám dať vedieť na facebookovej stránke, ako ste spokojní a či vám naše rady pomohli. 

❤️ Vaša Ovečkáreň

Ako na opuchy nôh? Tipy, ktoré pomáhajú riešiť opuchy nôh

Prečítajte si ďalej