Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Korkové šľapky a ich výroba

Korkové šľapky a ich výroba

Naše nové štýlové korkové šľapky sú jednoduchá obuv, s ktorou sa nemusíte obmedzovať na pohyb len v domácnosti, ale môžete sa v nich vybrať v podstate kamkoľvek, napríklad aj do mesta. Podporujú zdravú chôdzu a vďaka ortopedickej stielke sú vhodné ako prevencia pred problémami s chodidlami alebo aj pre ľudí s plochými nohami

Preto patria medzi zdravotnú obuv, ktorej ponuku pre vás v Ovečkárni neustále rozširujeme. 

Obzvlášť sme si dali záležať na ich vzhľade a najmä na kvalite a teraz vás pozývame nahliadnuť do súkromia a do tajov výroby, ktorú pre vás odkrývame priamo v areáli Svitu v Zlíne, Českej republike a v Baťových závodoch, ktoré dobre fungujú už viac ako 50 rokov. 

Korkové šľapky a ich výroba

 

Disponujú prírodnými materiálmi, medzi ktoré patria koža a korok. Korok je materiál, ktorý sa získava z kôry dvoch stromov, korkového duba a Korkovníka amurského. Korok má rozmanité použitie. Vďaka tomu, že dobre tepelne izoluje, odoláva pomerne vysokým teplotám, je pružný a ľahký. Okrem komponentov obuvi sa používa napríklad na výrobu zátok. A to v objemoch viac než 80 % celosvetovej produkcie. Používa sa tiež na výrobu rôznych podlahových krytín. 

Vďaka jeho pružnosti sa vám v našich korkovo-kožených šľapkách bude veľmi ľahko a príjemne chodiť celý deň

 

 

Ortopedická stielka je pokrytá jemnou kožou, ktorá je priedušná a má schopnosť pohlcovať pot. Tento materiál je tiež použitý ako remienok cez priehlavok, a remieno sme prešili, aby bol ešte odolnejší a kvalitnejší. Taký šijací stroj má asi doma málokto. :) 

Keďže máme šľapky v dámskej aj pánskej verzi a ich rozsah čísel je od 36 až do 48, musíme mať pre každú veľkosť zvlášť pripravené všetky komponenty. 

 

Korkové šľapky a ich výroba
Korkové šľapky a ich výroba

 

 

Pripravené časti kože, ktorú sme pre vás vybrali v niekoľkých farebných variantoch, označujeme a potom lepíme kvalitným prípravkom na korkovú stielku

Všetko je potrebné dobre zarovnať a obrúsiť, aby sa vám v Šľapkách chodilo pohodlne. Posledná časť je narazenie odolnej podošvy, na to sa používajú špeciálne stroje a presne pripravené kopytá, ktoré simulujú možno práve vaše chodidlo. 

 

 

 

Ich výroba prebieha v niekoľkých etapách, ktoré sú viac alebo menej zložité. Určite spoznáte rozdiel medzi obuvou vyrábanou vo fabrikách ako na bežiacom páse a tou, ktorú tvoríme my manuálne, pomocou šikovných rúk a niekoľkých starších, ale stále kvalitných strojov. Ktorá obuv myslíte, že bude kvalitnejšia? 

Tieto korkové šľapky sa stanú vaším veľmi dobrým spoločníkom. Ak ste došli až na koniec tohto článku, nemôžeme zaručiť, že sa stanete odborníkom na výrobu korkových šľapiek, ale veríme, že ste sa presvedčili, že v Ovečkárni predávame kvalitné prírodné produkty, a viete, čo si objednávate. :) 

 

Korkové šľapky a ich výroba

Prečítajte si ďalej