Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Využitie viest z ovčej vlny

Využitie viest z ovčej vlny

O vlne a jej vlastnostiach sme už mnohokrát hovorili. To najdôležitejšie, čo by sme mohli spomenúť je jej výnimočná hrejivosť a schopnosť absorbovať pot. Preto je vlna veľmi dobre využiteľná ako oblečenie, obzvlášť v chladných mesiacoch.

Využitie viest z ovčej vlny

 

Je dokázané, že na jar a hlavne v lete robíme viac činností než napríklad na jeseň alebo v zime. Určite poznáte to nepríjemné až vlezlé počasie, kedy je vám neustále zima a preto by ste najradšej zostali doma na gauči alebo pod perinou.

Ale čo tak si vziať toto príjemné teplo so sebou, nech už idete kamkoľvek?

Oblečenie z ovčej vlny si môžete vziať napríklad do prírody na turistiku, na vychádzku na koni, so sebou do mesta na zraz napríklad s kamarátkou, na záhradu, do práce alebo len tak na doma.

 

Predstavte si, že aj na jeseň budete doháňať resty na záhradke a na jar ju opäť pripravovať. Pri pohybe sa síce človek zahreje, ale kým k tomu dôjde, môžete rovnako tak rýchlo prechladnúť.

A o čom je vlastne reč? O vlnenom oblečení od Vlnky u nás v Ovečkárni, ku ktorému patria vesty a mikiny 2 v 1.

Keďže sa snažíme o to, aby bolo oblečenie nielen funkčné, ale aj slušivé, na výber máte hneď z niekoľkých druhov a vzorov.

Napríklad vestu s golierom ku krku, vestu s kapucňou.

Na šport vám odporúčame vestu šport ku krku. Alebo odolnú prešívanú vestu.

Využitie viest z ovčej vlny

A pre väčších zimomriavcov a osoby trpiace na problémy s kĺbmi odporúčame mikinu 2 v 1, ktorá chráni aj ramenný a lakťový kĺb a môžete ju ľahko upraviť na vestu s kapucňou alebo bez kapucne.

My z Ovečkárne odporúčame

Prečítajte si ďalej