Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Prírodné fusaky a ako sa o ne starať

Prírodné fusaky a ako sa o ne starať
  • Bábätká a malé deti nemajú úplne vyvinutú termoreguláciu tela, preto je nutné ich, hlavne v zime, chrániť a držať v teple.

  • Aj vy patríte medzi tých, ktorí neustále hľadajú to najlepšie pre vaše dieťatko? Pravdepodobne poznáte to neustále vrstvenie prikrývok a diek v kočiariku s obavou, aby spod deky netrčala nožička v chladnom prostredí.

  • Existuje veľké množstvo možností, ako dieťa kvalitne zahriať, pričom si môžete vyberať z rôznych materiálov, ktoré sú dostupné všade. Ale ak hľadáte niečo špeciálne, v Ovečkárni máme pre vás riešenie vo forme prírodných fusakov s ovčou vlnou merino vo vnútri.

Prírodné fusaky a ako sa o ne starať

 

  • Vedeli ste, že existuje veľké množstvo rôznych druhov prírodnej ovčej vlny? Keďže vieme, že detská pokožka je citlivá, kladieme maximálny dôraz na výber vhodného materiálu. Fusaky sú vyrobené českou tradičnou značkou Vlnka, vo vnútornej časti majú veľmi jemnú ovčiu vlnu merino, ktorá nehryzie, je antibakteriálna a má termoregulačné vlastnosti. 

  • Sú ideálne do kočiarikov, aj na prípadné prenášanie bábätka chladným prostredím. Fusaky sú dostupné v rozmere 50 x 100 cm. Manipulácia s fusakom je veľmi jednoduchá, vďaka postranným zipsom.

 

  • Mamičky potrebujú mať „voľné“ ruky, a rukavice by mohli byť v určitých situáciách limitujúce. Preto sme vymysleli rukávniky na kočiarik, ktoré u nás v Ovečkárni ponúkame z rovnakých materiálov a s rovnakými povrchovými vzormi, ako majú fusaky.

  • Aj keď má vlna samočistiace vlastnosti, je potrebné, aby ste ju priebežne udržiavali. Môžete využiť „suché čistenie“, ktoré ponúkajú čistiarne. Alebo to urobte druhým spôsobom – vlnu pravidelne prevetrávajte na čerstvom vzduchu.

Prírodné fusaky a ako sa o ne starať
Prírodné fusaky a ako sa o ne starať

 

  • Ručné pranie odporúčame iba v prípade, že dôjde k znečisteniu určitého miesta. Znečistené miesto len ľahko odmočte vo vlažnej vode s teplotou maximálne do 30° C. Vhodným prípravkom na udržiavanie je nami ponúkaný Lanolín, ktorý je šetrný k ovčej vlne. Nechajte vyschnúť vo vodorovnej polohe a výrobky z vlny nedávajte na zdroje tepla (radiátory a pod.)

  • Tieto výrobky neodporúčame prať v práčke!

 

 

My z Ovečkárne odporúčame

Prečítajte si ďalej