Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Bolí vás krčná chrbtica?

Bolí vás krčná chrbtica?

 

  • Problémy s krčnou chrbticou môžu mať na svedomí hneď niekoľko vecí, ako je bolesť hlavy, vystreľovanie bolesti do ramien, zablokovanie pri pohybe do strán, brnenie končatín alebo aj závraty. Vždy je vhodné navštíviť lekára, aby zistil príčiny. A keď ide naozaj o krčnú chrbticu, poradíme vám pár tipov, ako môžete prechádzať problémom, alebo ako si môžete pomôcť s ich liečbou.

 

Bolí vás krčná chrbtica?

 

  • V prípade, že máte problém s krčnou chrbticou, odporúčame chrániť si krk pred prievanom a chladom, k tomu vám poslúži váš nákrčník z ovčej vlny, ktorý vytvára blahodárne „suché teplo“ a má veľmi priaznivý vplyv na svalové a pohybové ústojenstvo. Bolesť často prechádza do oblasti šije a ramien, a jej nepríjemného napätia sa ťažko zbavuje. Od bolesti si môžeme uľaviť pravidelným naťahovaním chrbtice a použitím ramennej ortézy z ovčej vlny, ktorá slúži na uvoľnenie napätia a pôsobí aj proti reumatickým potiažam.

 

 

  • Hlavný zdroj problémov často býva v inej časti tela, alebo sa prejaví napríklad v bedrovej oblasti. Špeciálne túto oblasť je dobré držať v teple. Nápomocný vám môže byť elastický obličkový pás z príjemnej merino ovčej vlny, ktorý môžete nosiť každodenne pod oblečením, alebo ho môžete využiť aj pre športové aktivity.

 

Bolí vás krčná chrbtica?
Bolí vás krčná chrbtica?

 

  • Športovci určite ocenia moravskú liečbu. A preto odporúčame upokojujúci balzam „slivovicové mazanie“ alebo po vyššej fyzickej záťaži „konský balzam“. Obidva balzamy majú blahodárne účinky pri bolestiach chrbta, šliach a kĺbov, na uvoľnenie pohybového ústrojenstva a zaisťujú osvieženie a prekrvenie, vďaka čomu vám uľavia od bolesti.

 

 

  • Jednou a dosť zásadnou vecou, ktorá vám pomôže napraviť problémy s krčnou chrbticou, je cvičenie. Tak ako každý sval a každý kĺb v našom tele, aj krčná chrbtica potrebuje raz za čas „pocvičiť si“, a to hlavne keď máte napríklad sedavé zamestnanie alebo povolanie s monotónnym pohybom. Pár tipov aj s návodmi na prevedenie cvikov môžete nájsť na YouTube.

 

Bolí vás krčná chrbtica?

My z Ovečkárne odporúčame

Prečítajte si ďalej