Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Zdravotná obuv Ortomed

Zdravotná obuv Ortomed
  • U nás v Ovečkárni nenájdete iba výrobky z ovčej vlny merino, ale nájdete tu aj kopu ďalších výrobkov – napríklad obuv, a to pre všetky ročné obdobia. Našim cieľom je, aby vybraný produkt dokázal vždy a všetkým dobre poslúžiť a predovšetkým priniesť aj veľké plus pre zdravie. Dobre vieme, že v dnešnej dobe nie je ľahké nájsť vhodnú obuv pre ľudí so zdravotnými problémami, ako sú opuchy a podobne. Aj preto prichádzame s riešením v podobe zdravotnej obuvi Ortomed.

Zdravotná obuv Ortomed
  • Obuv Ortomed, alebo inak povedané ortopedicko-rehabilitačná obuv, bola vyvinutá práve pre ľudí, trpiacich bolesťami chodidiel. Ortomed je zdravotná certifikovaná značka a obuv s týmto znakom môžeme s istotou považovať za certifikovanú, spoľahlivú a zdraviu prospešnú, ktorú je možné používať v bežnom živote a aj keď nemáte žiadny problém. Vďaka tejto obuvi môžete predchádzať problémom s nohami.

 

 

  • Všetka obuv od tejto značky má špeciálnu protišmykovú podrážku, ktorá je vďaka špeciálnej technike výroby neobyčajne odolná a zároveň dokáže tlmiť nárazy a malé nerovnosti pri chôdzi. Podrážka nefarbí na žiadnom povrchu. Obuv značky Ortomed Vám môže pomôcť s nasledujúcimi problémami:

Zdravotná obuv Ortomed
Zdravotná obuv Ortomed

Halux

  • Potiaže s haluxmi alebo vybočeným palcom: ľudia s týmto problémom, ktorý sa prejavuje vystúpeným kĺbom, riešia najčastejšie výber vhodnej obuvi, pretože u obyčajných topánok vzniká veľký tlak na vnútornú časť chodidla. V Ovečkárni dokážeme ponúknuť práve špeciálne dámské ortopedické kožené šľapky. Tento typ má čiastočne pružný bok, vďaka ktorému nevzniká nápor na vybočený kĺb.

Ploché a širšie chodidlá

  • Veľká časť bežne dostupnej obuvi sa vyrába skôr ako módny prvok, ale zabúda sa na úžitkovú vlastnosť a ich účinok na chodidlo. V prípade nesprávnej obuvi to môže byť napríklad deformovanie klenby a vznik plochých nôh. Problém so širokým chodidlom môžu vyriešiť špeciálne ortopedické baleríny,so špeciálnou ortopedickou stielkou, vďaka ktorej vaše chodidlo bude mať správny tvar. Dôležitou vlastnosťou je ich pružnosť a možnosť prispôsobiť sa aj širším chodidlám.

Zdravotná obuv Ortomed
Zdravotná obuv Ortomed

Opuchnuté chodidlá

  • Medzi najkomplexnejšiu obuv patrí zdravotná obuv otvorená a uzatvorená na suchý zips, vďaka ktorému je možné obuv dokonale prispôsobiť každému chodidlu. Obuv môže slúžiť aj ako pooperačná, pri použití obväzu alebo bandáže. Pomáha s problémami ako halux, vysoký priehlavok a tiež pri opúchaní chodidiel.

Ortopedické sandále pre pánov

  • Problémy s nesprávne vybratou obuvou sa netýkajú iba žien, ale aj mužov. Preto boli vyrobené ortopedické sandále pre mužov. Sú určené na celodenné nosenie a vďaka možnosti komplexného nastavenia troch remienkov sú vhodné aj pre mužov s vyšším priehlavkom. Vďaka týmto vlastnostiam ich môžete prispôsobiť takmer každému chodidlu. Pretože disponujú kvalitnou ortopedickou stielkou, budete sa v nich cítiť príjemne aj po niekoľkých hodinách nosenia.

Zdravotná obuv Ortomed

My z Ovečkárne odporúčame

Prečítajte si ďalej