Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Prírodné ponožky na jar a na leto

Prírodné ponožky na jar a na leto

Prečo máme v lete uprednostniť prírodné ponožky?

 • Dôvod je jednoduchý. V letnom období sa chodidlá potia oveľa viac ako v zime a preto ponožky z prírodných materiálov budú na leto výborné. Absorbujú telesný pot a vlhkosť odvádzajú do vzduchu.

 • Umelé a syntetické materiály nie sú schopné zaistiť prirodzené funkcie ako sú napríklad: odvod potu, aktívna termoregulácia a filtrácia pachov.

 • Prírodná ovčia vlna merino a bambus sú vysoko funkčné prírodné materiály, ktoré sa v dnešnej dobe vďaka najmodernejším technológiám používajú na výrobu špeciálnych ponožiek na šport, do práce a na každodenné nosenie.

 

 

Prírodné ponožky na jar a na leto

Ľahkosť a jemnosť na vychádzku

 • Jednoduché, jemné a ľahké sú ponožky vyrobené z bambusového vlákna. Také ponožky majú v konečnom výsledku deodorizačné, termoregulačné a antibakteriálne vlastnosti. Bambus v textílii potláča množenie baktérií. Tieto ponožky vrelo odporúčame aj pre osoby, ktoré trápia plesňové ochorenia chodidiel a nechtov.

 • Bambusové ponožky sa vyrábajú buď klasické alebo potom členkové bambusové ponožky, takže „bambusovky“ môžete nosiť aj do vykrojenej obuvi. Bambusové ponožky spoľahlivo neutralizujú pachy.

 

 

Funkčnosť a komfort do práce

 • Kvalitné pracovné ponožky za výhodnú cenu nie je celkom jednoduché kúpiť. Každý, kto pracuje v náročnom teréne, hľadá práve pohodlie, kvalitu a predovšetkým komfort.

 • Vyhnite sa syntetickým ponožkám, ktoré nedokážu zaistiť odvádzanie vlhkosti ani termoreguláciu.

 • Pracovné ponožky merino, ktoré vyrába česká značka Vlnka, sú z prírodného materiálu. Ide o špeciálne ponožky z merina, vhodné aj na leto. Ovčia vlna merino je termoregulačná, antibakteriálna a hypoalergénna. Pri zvýšenej fyzickej námahe tieto ponožky absorbujú vlhkosť a pot odvádzajú do vzduchu. Rozloženie materiálov je prispôsobené tak, aby pracovné ponožky pohodlne obopli chodidlo a zároveň si zachovávajú pôvodný tvar a pružnosť.

 

 

Prírodné ponožky na jar a na leto
Prírodné ponožky na jar a na leto

Maximálne zníženie vlhkosti pri športe

 • Pri kupovaní ponožiek na outdoor nezabudnite sledovať hrúbku a celkovú štruktúru ponožky. Správna ponožka má aspoň zosilnenú oblasť päty a špičky. Ponožky so správnym rozložením materiálov sú veľmi pohodlné, obujte si merino ponožky a vyhnete sa opúchaniu a bolestiam najviac namáhaných zón chodidiel. Športové ponožky z merino vlny patria medzi veľmi obľúbené výrobky z ovčej vlny.

 • Merino ponožky sú jemné a šetrné k pokožke. Vďaka merino materiálu majú ponožky funkčné vlastnosti: spoľahlivú termoreguláciu, vysokú hrejivosť a aj chladivosť. Pri maximálnej fyzickej aktivite merino vlna automaticky odparuje vlhkosť a preto sa chodidlá takmer nepotia. Keď máte radi turistiku, cyklistiku či iné športy, vyberte si u nás prírodné merino ponožky.

 

 

Rýchly a spoľahlivý pomocník na boľačky

 • Blíži sa leto a s ním spojené športové aktivity. Každý správny športovec by mal poznať Slivovicové mazanie, ktoré má výborné účinky na uvoľnenie pohybového ústrojenstva. Masáž Slivovicovým mazaním je skvelým pomocníkom pri problémoch s bolesťou chrbta, šliach, svalov a pri lokálnych opuchoch.

 • Masáž Slivovica je doplnená účinkom pagaštanu konského, kostihoja a siedmych tajných bylín. Je to pravé potešenie pre unavené telo. Rýchlo vyvoláva intenzívne osvieženie a prekrvenie, čím zvyšuje pôsobenie účinných látok a urýchľuje regeneráciu.

 

 

Prírodné ponožky na jar a na leto

My z Ovečkárne odporúčame

Prečítajte si ďalej