Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Zdravý spánok a odpočinok s merinom aj v lete

Zdravý spánok a odpočinok s merinom aj v lete

Ovčia vlna merino aj v lete?

 • My vravíme určite áno! Ovčia vlna merino je prírodný materiál, ktorý je ideálnym variantom pre pokojný, zdravý a plnohodnotný spánok nielen v zime, ale aj v letnom období. Merino vlna je 100 %  prírodný materiál, ktorý dokáže prirodzene ponúknuť dve veľmi zásadné schopnosti, ktorými sú termoregulácia a odvod vlhkosti (potu).

 • Práve vďaka termoregulácii je možné merino lôžkoviny používať v zime, keď dokážu telo zahriať a potom v lete poskytujú pocit chladivosti.

 • Merino vlna v odevoch pre vrcholových športovcov a rovnako aj v lôžkovinách - pri vyšších teplotách odvádza ľudský pot od tela. A potom túto tekutinu vďaka špeciálnej štruktúre vláken - odvádza voľne do vzduchu.

 

Zdravý spánok a odpočinok s merinom aj v lete

Ovčia klasika na dobrú noc

 • Medzi často vyhľadávané letné lôžkoviny sa zaraďujú prešívané prikrývky, ktoré môžeme klasicky povliekať. Najväčšie výhody letných prešívaných prikrývok sú malá hmotnosť, priedušnosť a funkčnosť. Prikrývky sa maximálne prispôsobujú telesnej teplote, s nimi sa vyhnete pocitom horúčavy a poteniu.

 • Lôžkoviny merino prirodzene produkujú suché teplo, to znamená, že priaznivo pôsobia na reumatizmus, problémy s obličkami a močovými cestami. Povrchový materiál tvorí bavlnená sypkovina, prešitá do štvorcov. Toto je dôvod, prečo bude Vaša merino prikrývka po dlhé roky kráľovsky nadýchaná a bez zmeny tvaru. Výplňový materiál antialergickej prikrývky na leto má hmotnosť 1 kg. Prešívané merino prikrývky sú dostupné v niekoľkých rozmeroch: klasický rozmer 135 x 200 cm a potom aj 135 x 220 cm (predĺžená prikrývka) a tiež 200 x 220 cm (francúzska prikrývka).

 • Letnú ovčiu prikrývku môžete mať aj v súprave s merino vankúšom. Česká tradičná značka Vlnka vyrába aj celoročné prikrývky Deluxe s vyššou hmotnosťou ovčej vlny a s veľmi jemnou bavlnenou sypkovinou na povrchu.

 

 

Vlnené, prírodné a funkčné

 • Deky z ovčej vlny merino sú vysoko šetrné a jemné k pokožke. Ich funkčné vlastnosti pochádzajú z výnimočného prírodného materiálu - pravej ovčej vlny, ktorá je ostrihaná z mladých austrálskych ovečiek. To je tajomstvo najvyššej kvality a funkčných vlastností, pre toto sa z merina pletú celovlnené jednostranné deky, určené předovšetkým na leto.

 • Keď vyhľadávate ľahkosť, jemnosť a nadštandard pre pokojný spánok, odporúčame Vám jednoduché a súčasne veľmi luxusné deky 1ply. Prírodný materiál vyhovuje dospelým a tiež malým deťom, pretože má skvelé antibakteriálne a termoregulačné vlastnosti.

 • Všetci dobre vieme, že malé deti  obľubujú veselé a milé vzory. Preto sa deky vyrábajú hneď v dvoch variantoch. Deka 1ply so vzorom ovečiek má design, ktorý sa deťom nezunuje a áno, je pre deti stvorená.

 • Dávate prednosť skôr jednoduchosti a decentnosti? Potom sa budete tešiť na to, ako Vám poslúži 1ply jemná deka krémová.

 

Zdravý spánok a odpočinok s merinom aj v lete
Zdravý spánok a odpočinok s merinom aj v lete

Komfort ako doma, tak aj vonku

 • Pozrite si multifunkčný variant deky - táto praktická teplá deka je vhodná na leňošenie pri televízore a okrem toho Vás spoľahlivo zahreje počas chladných večerov na grilovačke s priateľmi.

 • Pletené deky z ovčej vlny merino sú špeciálne predovšetkým vďaka použitým materiálom. V chladných klimatických podmienkach zaisťujú maximálnu termoreguláciu. Naopak, v lete sa pletené merino deky maximálne prispôsobia teplote - merino produkuje ľahkú chladivosť, preto sa pod touto dekou človek nepotí.

My z Ovečkárne odporúčame

Prečítajte si ďalej