Nakúpte po telefóne, sme on-line
+421 221 201 323 (8.00–19.00)
Menu

Viete, prečo sú vlnené prikrývky ideálne aj na leto?

Viete, prečo sú vlnené prikrývky ideálne aj na leto?

Ovčia vlna merino aj v lete?

 • My vravíme určite áno! Ovčia vlna merino je prírodný materiál, ktorý je ideálnym variantom pre pokojný, zdravý a plnohodnotný spánok nielen v zime, ale aj v letnom období. Merino vlna je 100 %  prírodný materiál, ktorý dokáže prirodzene ponúknuť dve veľmi zásadné schopnosti, ktorými sú termoregulácia a odvod vlhkosti (potu).

 • Práve vďaka termoregulácii je možné merino lôžkoviny používať v zime, keď dokážu telo zahriať a potom v lete poskytujú pocit chladivosti.

 • Merino vlna dokáže v oblečení aj v lôžkovinách odparovať ľudský pot a filtrovať ho cez materiál voľne do ovzdušia. Preto Merino vlnu využívajú aj športovci.

Viete, prečo sú vlnené prikrývky ideálne aj na leto?

Ovčia klasika na dobrú noc

 • Medzi často vyhľadávané letné lôžkoviny sa zaraďujú prešívané prikrývky, ktoré môžeme klasicky povliekať. Najväčšie výhody letných prešívaných prikrývok sú malá hmotnosť, priedušnosť a funkčnosť. Prikrývky sa maximálne prispôsobujú telesnej teplote, s nimi sa vyhneme pocitom horúčavy a poteniu.

 • Lôžkoviny merino prirodzene produkujú suché teplo, to znamená, že priaznivo pôsobia na reumatizmus, problémy s obličkami a močové cesty. Povrchový materiál tvorí bavlnená sypkovina s prešitím do štvorcov. Je teda zaručené, že prikrývka bude mnoho rokov kráľovsky nadýchaná bez zmeny tvaru. Výplň antialergickej prikrývky na leto je okolo 1 kg a prikrývky sú dostupné v bežných rozmeroch 135x200, 135x220 cm a tiež 200x220.

 • Letné prikrývky je možné zakúpiť aj v súprave s merino vankúšom. Česká tradičná značka Vlnka vyrába aj celoročné prikrývky s vyššou hmotnosťou ovčej vlny a s veľmi jemnou bavlnenou sypkovinou na povrchu

Vlnené, prírodné a PLNE funkčné

 • Reč je o veľmi šetrných, jemných a predovšetkým funkčných dekách z ovčej vlny Merino. Ide o materiál, získaný strihaním mladých austrálskych ovečiek, keď je vlna najjemnejšia a dosahuje najvyššiu možnú kvalitu. Práve z tohto materiálu sa pletú celovlnené jednostranné deky, určené predovšetkým na leto.

 • Keď vyhľadávate ľahkosť, jemnosť a nadštandard pre pokojný spánok, odporúčame vám jednoduché a súčasne veľmi luxusné jednovrstvové deky. Prírodný materiál vyhovuje dospelým a tiež malým deťom, pretože má skvelé antibakteriálne a termoregulačné vlastnosti.

 • Všetci dobre vieme, že malé deti  obľubujú veselé a milé vzory. Preto sa deky vyrábajú hneď v dvoch variantoch. Jednovrstvová deka so vzorom ovečiek má design, ktorý sa deťom nezunuje a je pre deti ako stvorená.

 • Dávate prednosť skôr jednoduchosti a decentnosti? V tom prípade vám príde vhod jednovrstvová jemná deka krémová.

 

Viete, prečo sú vlnené prikrývky ideálne aj na leto?
Viete, prečo sú vlnené prikrývky ideálne aj na leto?

Komfort ako doma, tak aj vonku

 • Veľmi zaujímavým a predovšetkým praktickým variantom sú deky, ktoré sú vhodné na leňošenie pri televízore, ale aj ako záchrana pre chladné večery na grilovačke s priateľmi.

 • Pletené deky tiež z ovčej vlny Merino sú špeciálne predovšetkým vďaka použitým materiálom. V chladných klimatických podmienkach zaisťujú maximálnu termoreguláciu. Naopak, v lete sa pletené Merino deky maximálne prispôsobia, keď Merino produkuje ľahkú chladivosť, preto sa pod týmito dekami človek nepotí.

My z Ovečkárne odporúčame

Prečítajte si ďalej