Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Pre zdravý spánok prešívané prikrývky merino Vlnka

Pre zdravý spánok prešívané prikrývky merino Vlnka

Ovčia vlna merino = prvotriedna kvalita

  • Ovčia vlna merino je prírodný materiál, ktorý sa získava ostrihaním mladých austrálskych oviec. Práve v tejto fáze je ovčia vlna najjemnejšia a dosahuje veľmi vysokú kvalitu. Lôžkoviny produkujú suché teplo, takže veľmi priaznivo pôsobia na reumatizmus, obličky a močové cesty. Vďaka antibakteriálnej vlastnosti ovčia vlna takmer nepohlcuje prach, preto sú lôžkoviny vhodné aj pre alergikov a dojčatá.

 

 

 

Pre zdravý spánok prešívané prikrývky merino Vlnka

Rozdiel medzi ovčou dekou a prešívanou prikrývkou

  • Donedávna boli vo veľkej obľube iba klasické deky s ovčou vlnou na povrchu. Tie sa líšia od prešívaných prikrývok predovšetkým formou spracovania. Ovčia vlna na povrchu nehryzie, ale zaručuje jemnú masáž nervových zakončení pokožky. Naopak, ovčie prešívané prikrývky sú vyrobené z povrchovej časti, ktorá je tvorená jemnou bavlnenou sypkovinou a ovčia vlna sa nachádza vo vnútri prikrývky. Tento variant je skvelý, manipulácia s prikrývkou je jednoduchšia a môžete používať klasické posteľné obliečky. Funkčné vlastnosti ovčej vlny zostávajú zachované, aj keď je ovčia vlna zašitá v paplóne. Prikrývka intenzívne hreje a prepožičiava svoje vlastnosti aj v prípade, že je povlečená.

 

 

 Prečo si nedopriať pocit, ako v BAVLNKE

  • Na pohodlný a predovšetkým zdravý spánok vrelo odporúčame prešívané prikrývky značky Vlnka s ovčou vlnou vo vnútri, ktoré pochádzajú z českej výroby. V našej ponuke nájdete špeciálne varianty vlnených lôžkovín na zimné a letné obdobie. Povrchový materiál je vždy tvorený smotanovou sypkovinou. Prikrývky sú prešité do malých štvorcov a preto je výplň z ovčej vlny merino stabilná, nezhrňuje sa a s prikrývkou sa dobre manipuluje. Mysleli sme aj na deti, preto u nás môžete kúpiť aj prešívanú prikrývku z ovčej vlny v detskom variante.

  • Vyrobené v Českej republike


  • Určite oceníte, že prikrývky od značky Vlnka sú vyrobené v Českej republike, s pomocou novodobých technológií a postupov. Ovčie lôžkoviny majú výhodu, že sú vhodné na celoročné použitie, lebo v zime hrejú a v lete oceníte ich takmer chladivú vlastnosť. Keď si kúpite tento výrobok, podporíte českého výrobcu.

 

 

Pre zdravý spánok prešívané prikrývky merino Vlnka

My z Ovečkárne odporúčame

Prečítajte si ďalej