Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Ako si vybrať vhodný vankúš?

Ako si vybrať vhodný vankúš?

Bolesť krčnej chrbtice a svalov, ktoré sú s ňou spojené, môže mať mnoho rôznych príčin. Môžu to byť dôsledky nesprávneho držania tela, stresu, únavy, úrazu či choroby. U nás v Ovečkárni nájdete niekoľko pomôcok na úľavu od týchto ťažkostí. Krčná chrbtica je jedna z najviac zaťažovaných častí ľudského tela. Spolu s chrbticou zaťažujeme aj množstvo jemných svalov, ktoré ju ovládajú a chránia. Keď tieto svaly nadmerne namáhame nevhodným držaním tela pri práci a ďalších každodenných činnostiach, môže dôjsť k ich preťaženiu a následnej bolesti, pritom aj k obmedzeniu hybnosti.

PODPORA KRČNEJ CHRBTICE PRI SPÁNKU

Nemalú časť svojich životov trávime spánkom, preto je potrebné dopriať si počas odpočinku teplo a pohodlie. Dôležitý je výber správneho vankúša. V našej ponuke nájdete vankúše najrôznejších veľkostí a tvarov, ale jedno majú spoločné. Ovčia vlna je skvelým materiálom na lôžkoviny, pretože má schopnosť dobre regulovať teplotu tela, odvádzať vlhkosť od pokožky, a tiež je vhodná pre alergikov.

Ale ako si vybrať správnu výšku, tvrdosť a tvar vankúša? Výber ideálneho vankúša možno vyzerá ako „celá veda“, ale stačí sa jednoducho riadiť tým, ako najradšej spíte. Začnite tým, čo vám na vašom súčasnom vankúši vyhovuje, a čo vám na ňom chýba.

ANATOMICKÝ VANKÚŠ

Anatomický vankúš ponúkame v dvoch rozmeroch a jeho prednosťou je špeciálne tvarovanie. Priehlbina v strede vankúša a pevné okraje majú úlohu ako opora hlavy a krku pri spánku na chrbte alebo na boku.

ORTOPEDICKÝ VANKÚŠ

Ortopedický vankúš máme tiež v dvoch rôznych veľkostiach. Výška asi 8 cm a pevný tvar sú ideálne pre spanie na boku. Tvar vankúša s výkrojom pre rameno zaistí pohodlie a správnu pozíciu chrbtice počas celej noci.

Ako si vybrať vhodný vankúš?

VANKÚŠE NA SPANIE NA BRUCHU

Keď najradšej spíte na bruchu, najlepšie je vybrať si mäkký nižší vankúš, aby hlava nebola nepríjemne zaklonená a aby si chrbtica mohla oddýchnuť. Pre také prípady odporúčame jeden z našich vlnených vankúšov, ktoré majú menej výplne a sú príjemne mäkké.

Keď presne neviete, ktorý vankúš by bol najlepší, môžete si vybrať náš vankúš so zipsom. Vďaka šikovnému zipsu naboku sa ľahko dostanete k vnútornému vaku, ktorý je naplnený guľôčkami z dutého vlákna. Potom môžete jednoducho odobrať toľko náplne, koľko potrebujete, aby bola výška vankúša presne podľa vašich predstáv.

Ako si vybrať vhodný vankúš?

VALEC, PODKOVA, OPIERKA

Nielen v noci môžeme dopriať chrbtu huňaté pohodlie. Ďalšie špeciálne druhy vankúšov z ovčej vlny môžete využiť ako opierku pri sedavej práci alebo si pomocou valca môžete podložiť hlavu pri čítaní na pohovke či v posteli. Pri dlhom cestovaní určite oceníte vankúš v tvare podkovy, vďaka ktorému sa môžete pohodlne vyspať aj na sedadle autobusu alebo v lietadle.

NÁKRČNÍK Z OVČEJ VLNY

Ak vás trápi bolesť krčnej chrbtice pravidelne, siahnite po nákrčníku z ovčej vlny, ktorý ľahko zapnete na suchý zips a prispôsobíte si jeho veľkosť podľa potreby.

VESTY PRE POHODLIE CELEJ CHRBTICE

Jeden z najhuňatejších kúskov oblečenia u nás sú vesty, ktoré zahrejú celý chrbát. Chrbtica je prepojená s celým zvyškom tela, a zdravie chrbtice ovplyvňujú rôzne vplyvy. Nachladnutie sa môže zdať ako banalita, ale ľahko privodí bolesť chrbta, ramien alebo krčnej chrbtice. Veľmi nebezpečný je prievan, ale naše vlnené vesty vás pred ním skvelo ochránia. Vyskúšajte jeden z modelov, ktorý vďaka golieru ochráni háklivé partie krku.

MAZANIE

Pri akútnych ťažkostiach s chrbticou alebo kĺbmi nám môže pomôcť sila prírody. Pri akútnych bolestiach chrbta alebo kĺbov môžu práve prírodné prípravky zmierniť bolesť. Sila prírody je ukrytá v balzamoch a mastiach, ktoré vďaka bylinkám a masáži pri aplikácii dokážu uvoľniť svaly a prehriať kĺby.

Ako si vybrať vhodný vankúš?

Prečítajte si ďalej