Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Vlastnosti ovčej vlny

Vlastnosti ovčej vlny

PRÍRODNÁ

  • Vlna je prirodzené proteínové vlákno z kože oviec, takže ide o 100 % prírodný materiál.

OBNOVITEĽNÝ ZDROJ

  • Ovečky, z ktorých získavame a potom spracúvame ovčiu vlnu, sú chované po celom svete. Ovčiu vlnu, ako materiál, môžeme chápať ako prírodný obnoviteľný zdroj.

BIOLOGICKY ROZLOŽITEĽNÁ

  • Vo chvíli, keď je životnosť materiálu na konci, vracia sa ovčia vlna do pôdy, kde sa prirodzene rozkladá. V tejto fáze uvoľňuje cenné živiny do zeme. Prírodná ovčia vlna sa rozkladá veľmi krátko, naopak - väčšina syntetických materiálov sa rozkladá dlhé roky.

Vlastnosti ovčej vlny

BEZPEČNÁ A NEZÁVADNÁ

  • Ovčia vlna je prirodzene bezpečná a nezávadná. Je overené, že nespôsobuje alergie a súčasne nepodporuje rast baktérií, preto je antibakteriálna a vhodná aj pre silných alergikov a pre osoby s citlivou pokožkou. Ovčie rúno má schopnosť prirodzene znížiť množstvo prachu či celkovo nepohlcovať prach z blízkeho okolia. Samostatné vlákna síce prach zachytia, ale vlna sa aktívne prachu zbavuje, už v povrchových vrstvách. v povrchových vrstvách sa vl prach e automaticky zbavuje. Vďaka vysokému obsahu vody a dusíka vlna spomaľuje horenie, netopí sa, ale pri horení sa rozpadá (na prach). Veľkou prednosťou vlny je vysoká úroveň UV-ochrany, ktorá je omnoho vyššia, než má väčšina syntetických vláken alebo bavlna

 

TRVANLIVÁ

  • Ovčia vlna je veľmi flexibilná a pružná. Samostatné jedno vlnené vlákno môžeme ohýbať aj 20 000-krát, a nezlomí sa. Vlnené oblečenie a výrobky z vlny sú odolné proti opotrebeniu, oderu a netrhajú sa.

Vlastnosti ovčej vlny

My z Ovečkárne odporúčame

Prečítajte si ďalej