Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Lanolín

Lanolín

Lanolín = po latinsky Lanolinum, pôvodom slova je z lāna = vlna a oleum = olej.

  • Má upokojujúce účinky na kožu a prirodzene zabraňuje množeniu baktérií. Ochraňuje kožu pred vlhkosťou ako bariéra a udržuje vlnu v dobrom stave.

  • Používa sa ako základ do mastí a krémov, na premastenie a udržanie vynikajúceho stavu kože. Je tiež zložkou niektorých lakov a farieb. Lanolín sa skladá zo zmesi cholesterolu a esterov niekoľkých mastných kyselín. S vodou tvorí emulziu.

  • Je špeciálny prací prostriedok, ktorý ochráni Vašu bielizeň z prírodnej vlny, prírodného vlasu, rovnako aj pletené materiály, jemné textílie, obliečky, deky, záclony, kožušinové protireumatické pomôcky a iné.

  • Je účinnou zložkou pracieho prostriedku, ktorý veľmi jemne a dôkladne čistí, nemení tvar ani farbu textílie a zároveň dezinfikuje a príjemne prevonia bielizeň. Lanolín nedráždi kožu a jeho pH hodnota je optimálna, takže ochráni Vaše ruky, aj Vaše textílie.

 

Lanolín neobsahuje fosfáty a je ekologicky nezávadný. Obsah fľaše je 1 liter.

Návod na použitie: Namočenú bielizeň jemne, ale dôkladne premiešajte s prostriedkom (môžete aj jemne vmasírovať prostriedok do tkaniny). Nechajte pôsobiť 10 - 30 min. (podľa znečistenia), potom vypláchajte vo vlažnej vode pri max. 30 °C.

My z Ovečkárne odporúčame

Prečítajte si ďalej