Máte otázku? Napíšte nám na info@oveckaren.sk
Menu

Anatomický vankúš s ovčou vlnou

Kód: 10-00514

Spánok na tomto vankúši je skutočným odpočinkom a udržuje chrbticu pri spánku na chrbte alebo boku v správnej vodorovnej polohe.

Veľkosti lôžkovín

46,15 €

Kedy dostanem tovar?

Tovar môžete mať už utorok 2. 3

skladom

Popis produktu

Možností, ako docieliť správnej polohy chrbtice pri spánku, je veľa, ale väčšinou sa jedná o nepohodlnú polohu a preto sme sa rozhodli ponúkať tento anatomický vankúš s jemnou ovčou vlnou Merino. Spánok na tomto vankúši je skutočným odpočinkom a udržuje chrbticu pri spánku na chrbte alebo boku v správnej vodorovnej polohe. Uľavte krčnej chrbtici a predíďte tak možným bolestiam. Ovčia vlna má veľa výhod a jedna z tých hlavných je, že je teplotne stabilná a to znamená, že pri ležaní na vankúši sa budete cítiť komfortne, pretože ak bude chladno, vlna vnútri vankúša vás bude príjemne hriať a naopak ak bude teplo, vlna vás bude jemne chladiť.

Ďalšou dôležitou vlastnosťou je, že je vlna antialergénna a nemnožia sa v nej roztoče a baktérie. Je teda ideálnym materiálom pre všetkých, ktorí alergiami trpia. A ak vás trápi časté potenie aj pri spánku, tak aj nad týmto ovčia vlna vyzreje, pretože aktívne absorbuje prebytočnú vlhkosť, ktorú následne vyparí. Údržba je tiež veľmi jednoduchá, postačí časté vetranie. Vankúš nie je príliš vysoký a preto sa nemusíte obávať vrások na krku, ale ak máte radšej pri spánku na boku pod hlavou vyššie, vďaka jeho tvaru možno rohy vankúša otočiť pod samotný vankúš a dostane sa vám tak vyššia podpora chrbtice. Ľahnite si do stredu samotnej prírody a užite si benefity ovčej vlny Merino a 100% bio bavlny.

Vankúš je vhodný pre tých, čo spia na boku alebo na chrbte.

Materiál:
poťah vankúša: 100% bio bavlna
výplň: 100% Merino vlna

Hmotnosť:
Rozmer 90 x 70 cm
výplň vankúša: 1,38 kg
celková hmotnosť: 1,715 kg

Rozmer 35 x 55 cm
výplň vankúša: 0,43 kg
celková hmotnosť: 0,63 kg

Podrobnosti

Určenie Detské, Pre Dospelých
Ročné obdobie Na leto, Na zimu
Výrobca Vlnka
Materiál Ovčia vlna

OEKO-TEX®

OEKO-TEX ® Standard 100 je celosvetovo jednotný skúšobný a certifikačný systém pre textilný suroviny, medziprodukty a konečné výrobky vo všetkých etapách spracovania s cieľom eliminovať v nich výskyt škodlivých látok Všetky netextilné súčasti sú vo výrobnom procese takisto testované. Pre mnoho spoločností je splnenie požiadaviek OEKO-TEX® neoddeliteľnou súčasťou ich dodacích podmienok.

WoolMark® Bedding

Je to medzinárodná značka kvality, ktorú udeľuje Medzinárodný vlnársky sekretariát vlneným tkaninám, pleteninám, prikrývkam. Táto značka zaručuje kvalitu podľa normovaných skúšok. Výrobky, ktoré zodpovedajú skúškam, môžu byť označené visačkou Vlnená pečať. Certifikát získajú len výrobky, ktoré obsahujú prvotriednu, veľmi kvalitnú vlnu z austrálskych oviec.

Udržiavanie

Tento výrobok je ideálny udržiavať spôsobom suchého čistenia, ktoré ponúka všetky bežné čistiarne. Pri tomto spôsobe čistenia nedôjde k vyzrážaniu či deformácii.

Ručné pranie
Tento výrobok môžete prať spôsobom ručného prania, doporučujeme v kúpeli maximálne do 30 ° C. Pri plákanie postačí postupne znižovať teplotu vody, aby nedošlo k vyzrážaniu či deformácii. Potom stačí jemne vyžmýkať a sušiť vo vodorovnej polohe, aby nedošlo k vyťahaniu materiálu. Vhodným prípravkom na údržbu je nami ponúkaný Lanolín, ktorý je maximálne šetrný k ovčej vlne.

Pranie v práčke
Výrobok neodporúčame prať v práčke
 

Sušenie
Rozhodne nesušte výrobok na kúrenie. V prípade, že kúrenie presiahne teplotu 30 ° C, (čo je úplne bežné) voda obsiahnutá v úpletu sa zahreje taktiež nad 30 ° C a výrobok sa zrazí rovnakým spôsobom ako pri nevhodnom praní.

Pri sušení v sušičke odporúčame využiť vlnené inteligentné gule, ktoré pohlcujú vlhkosť bielizne, znižujú jeho statický náboj, uľahčujú prácu s žehlením, a dokonca plní funkciu aviváže. Možno ich používať aj mimo sušičku tak, že je na malú chvíľu umiestnite do koša s vypraným bielizňou, kde tiež dokážu v medzičase pred vešaním pohlcovať vlhkosť.

Nepoužívajte aviváž!
Pozor!
Pranie v práčke výrobok znehodnotí, úplet splstnatie a zrazí sa. Takto znehodnotený výrobok nemožno reklamovať.

Prečo ovčia vlna?

Ovčia vlna patrí k jednému z najstarších textilných materiálov, spolu s hodvábom z Číny a ľanu z Egypta. Ovečka a pes boli prví priatelia človeka. Ovca dokázala človeka nasýtiť a zahriať ho v tuhých zimách. Tradičné vlnené materiály majú aj dnes svoje nezastupiteľné miesto v našich skriniach pre svoje jedinečné vlastnosti, ktoré žiadny umelý materiál doteraz neprekonal.

Vlna má prirodzenú schopnosť odvádzať vlhko od tela do okolitého prostredia. Dokáže pohltiť vodu až do 35% vlastnej hmotnosti. Potom, čo sa zníži vlhkosť okolitého prostredia, sa voda opäť začne odparovať do vzduchu. Pocit mokrého oblečenia tak prichádza oveľa neskôr ako u iných materiálov.

Keď vlna absorbuje vlhkosť, zároveň vytvára teplo. A vy tak môžete napriek zlému počasiu cítiť príjemné, suché teplo. Naopak, keď okolitá teplota stúpne, vlna teplo prestane vytvárať. Ide tak o aktívnu termoreguláciu, ktorej je vlna schopná. Vďaka vysokému obsahu lanolínu je vlna samočistiaca. Vlákna vlny sa na vzduchu stimulujú k pohybu a začnú sa dynamicky rozťahovať a zmršťovať. V kombinácii s lanolínom tak nečistoty vyjdú na povrch samé

Viac sa dočítate v našom blogu

My z Ovečkárne odporúčame

Hodnotenie

Tento produkt ešte nikto nehodnotil. Pridajte prvé.

Staňte sa členom

našej ovčej rodiny a budeme vás rozmaznávať

  • Získate klubovú cenu, ktorá je nižšia o 5 %.
  • Dopravu zadarmo od 39,00 €.
  • Prístup k objednávkam pre jednoduché vrátenie tovaru.
  • Ako prví sa dozviete o pripravovaných akciách.

Opýtať sa na produkt

Načíst