Ako sa obliecť na zimu

Ako sa obliecť na zimu  - Ovečkárna.sk

Vrstvenie vášho oblečenia pomáha udržať telesné teplo. Pozor, príliš veľa vrstiev má schopnosť vyvolať potenie, ktoré môže chladiť.

1. Vrstvite - Vrstvenie vášho oblečenia pomáha udržať telesné teplo. Pozor, príliš veľa vrstiev má schopnosť vyvolať potenie, ktoré môže chladiť. Vyskúšajte niekoľko vrstiev dobrých a teplých materiálov ako je vlna. Vyhnite sa prvý balněné vrstve priamo na kožu, pretože v prípade spotení zostáva mokrá, na rozdiel od vlny, ktorá pot absorbuje a Nevica udrží telo v suchu a teple.

2. Noste voľné svetre - Tesné oblečenie neudržiava žiadne teplo. Kým voľné oblečenie, umožňuje väčšiu izoláciu. Priliehavý sveter alebo šaty sú vyrobené len pre módu. Pri nízkych jesenných teplotách nemusí poskytnúť dostatočný tepelný komfort. Ak nosíte mikiny, uistite sa, že máte jednu až dve vnútorné vrstvy. Skúste vlnené a pletené svetre, vesty, mikiny - budete milo prekvapení!

3. Vyberajte teplé rukavice, šály a čiapky - Najviac tepla "uniká" z hlavy a nôh. Preto je dôležitá ochrana periférnych častí tela kvalitnými doplnky ako sú vlnené čiapky, rukavice, ponožky ... Na tuhé mrazy je ideálny čiapka s klapkami na ušiach! :-)

vlněné rukaviceVlněné čepice, kulichyvlněné ponožky

4. Používajte vlnené zimné ponožky - Nosenie ponožiek vyrobených z vlny, pomôže udržať vaše nohy prirodzene v teple.

5. Investujte do kvalitnej obuvi - Noste dlhé teplé topánky . Plátené topánky sú všeobecne určené pre jesennú sezónu . Zimné topánky majú silné gumové podrážky, bráni pošmyknutia na ľade. Navyše sú odolné voči vode a vetru. Dobré topánky majú vnútorné zateplenie - najlepšie s ovčou vlnou . Tepelné vlastnosti topánky zlepšíte vlnenú vložkou do topánky.

+420 774 774 626
info@oveckarna.cz

Prihláste sa k odberu noviniek

Top